SlideShare uma empresa Scribd logo
1 de 31
Учитель української мови
та літератури Вільшанської
ЗШ І-ІІ ступенів
Новоархангельського НВО
№1 Брушко Лідія
Вікторівна
Тема презентації: Правопис складних слів разом і
через дефіс. Написання слів з пів-, напів-.
Правопис складноскорочених слів
Українська мова, 6 клас
Тема: Правопис складних слів разом і через дефіс.
Написання слів з пів-, напів-.
Правопис складноскорочених слів
Мета:
• вивчити основні правила правопису слів з пів-,
напів; написання складних слів разом і через дефіс;
• формувати загальнопізнавальні вміння знаходити
слова з поданими орфограмами в текстах; зміцнити
навички словотворчого аналізу самостійних частин
мови;
• розвивати творчі вміння використання слів для
побудови власних висловлювань;
• за допомогою мовленнєво-комунікативного
дидактичного матеріалу виховувати повагу до себе.
Тип уроку: урок формування нових знань, практичних умінь
і навичок.
Обладнання: комп’ютер, картки, тлумачний словник,
ілюстрації,Конвенція про права дитини, картка учня, епіграф
уроку, підручник .
Правопис: написання слів з пів-, напів-, написання складних
та складноскорочених слів
Внутрішньопредметні зв’язки:
Лексикологія і словотвір: засвоєння нових слів (у тому числі
й власне українських).
Культура мовлення і стилістика: засвоєння складних
випадків слововживання.
Міжпредметні зв’язки: зв’язок з правознавством та
літературою.
Клас: 6
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Перевірка домашнього завдання
Вправа 103
Зорепад, краєвид, круговид,
добродійник,доброчинець, благодійник,
вантажообіг, куховар, кашовар, хмарочос,
волелюбний, вільнолюбний, грязелікарня,
життєдайний, живодайний, життєтворний.
ІІІ. Актуалізація знань
• 1. Робота над текстом
Прочитайте текст, назвіть складні слова,
виділіть у них основи.
1. Вітер, вітер, вітровій біг по стежці лісовій.
2.Вологий вітер двоє крил поклав на білий
небосхил.
3. І духмяний, мов чебрець, життєдайний
вітерець.
Перевір себе
• Вітровій  вітер, віяти.
в’ійати
Небосхил небо, схиляти.
Життєдайний Життя, давати.
Сполучний О вживається Сполучний Е
після твердого після м’якого
приголосного першої основи
ІV. Мотивація навчальної
діяльності шестикласників
(повідомлення теми, мети
майбутньої роботи, усвідомлення її
учнями, оголошення епіграфа
уроку)
Вісімнадцяте листопада
Класна робота
Правопис складних слів разом і через дефіс.
Написання слів з пів-, напів-.
Правопис складноскорочених слів
Що ми знаємо Що хочемо
дізнатися
(очікуванні
результати)…
Що дізналися
Отже, щоб досягти очікуваних результатів, нам сьогодні допоможе
Конвенція ООН про права дитини
1. Слово вчителя.
Діти, заповніть, будь ласка, схему (перші дві колонки) за
сьогоднішньою темою уроку. Що ви уже знаєте з теми і що б хотіли
дізнатися, а останню колонку заповнимо в кінці уроку .
• Конвенція ООН про права дитини
• Передусім, Конвенція — це угода.
• Текст Конвенції про права дитини готувався,
обговорювався та узгоджувався більше десяти років.
Конвенція ООН про права дитини - це угода між
країнами. В ній записано, як уряд кожної країни має
дбати про дітей. Цей особливий документ було
ратифіковано 191 країною світу.
• Конвенція ООН про права дитини набула чинності в
Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною
національного законодавства.
А епіграфом сьогоднішнього уроку буде визначення:
“Дитина – це людська істота до досягнення нею 18-річного віку.
Дитина – це людина, яка зростає.
Діти – це люди на шляху в доросле життя»
V. Пояснення теоретичного
матеріалу
1. Слово вчителя.
Чому одні слова пишуться так, а інші
зовсім по-іншому?
Пів-Європи,
півсвіту,
пів-Дніпра,
півпарти,
пів’яблука.
Який висновок ми можемо з вами
зробити?
Що таке дефіс? Для чого його
вживають у словах? ( - )
2. Робота з підручником.
Давайте ж звіримо ваші думки, чи правильно ви вважаєте?
Відкрийте підручник на ст. 62
(діти читають правила).
Отже, давайте узагальнимо з вами прочитане, коли ж ми пишемо
пів-, напів- разом з словами, окремо та через дефіс.
Разом Дефіс З апострофом
Слова - загальні
назви
Слова – власні назви Після префіксів та
першої частини
складних слів, що
закінчуються на
твердий приголосний
Півсвіту, півзошита Пів-Дніпра,
пів-Миколаєва
пів’яблука, але з
власними назвами
через дефіс:
пів-Європи тощо.
VІ. Виконання системи
практичних завдань
• 3. Розподільний самодиктант
Розподілити слова на два стовпчики:
І ІІ
слова, які пишуться слова, які пишуться
з пів-, напів -, полу- разом з пів-, напів-, полу- через дефіс
Пів слова, пів Києва, пів яблука, пів острів, полу день, пів склянки ,
напів сон, пів Англії, пів Одеси, полу мисок , пів Азії, пів Європи
Самоперевірка
І ІІ
Разом Через дефіс
Півслова пів- Києва
пів ‘яблука пів- Англії
півострів пів-Одеси
полудень пів-Азії
півсклянки пів- Європи
напівсон
полумисок
Довідка
• Складні слова- складаються з двох і більше основ.
Н.: фотосалон, півогірка, пів- Європи, словник – довідник,законодавство
• Складноскорочені слова( абревіатури)- назви установ,
закладів, організацій, утворені з частин слів.
Н.: ООН, СНД,США, ГЕС, АЕС, Укртелефільм, медучилище, педуніверситет,
міськрада, АН – 124.
Написання:
1) з великої букви, якщо ці слова вживаються на позначення власних
назв установ, організацій (Н.: ООН,СНД, Укртелефільм);
2) з маленької букви, якщо такі слова є загальними назвами
(медучилище, педуніверситет, міськрада);
3) через дефіс, якщо складноскорочене слово вжито з цифрами (АН - 124)
Словник
• ОО́ Н - абревіатура
(Організація об'єднаних націй)
• СНД - абревіатура
(Співдружність Незалежних Держав)
• США - абревіатура
(Сполучені Штати Америки)
• АЕ́ С - абревіатура
(атомна електростанція)
• ГЕС - абревіатура
(гідроелектростанція)
Укртелефі́льм – іменник чоловічого роду
( український телевізійний фільм)
4. Прочитайте текст, назвіть складні та
складноскорочені слова, поясніть їх написання.
Права дитини в Україні
В нашій країні не існує спеціального законодавства для неповнолітніх,
і їх права виділені окремими статтями Сімейного, Цивільного,
Кримінального та Кримінально-Процесуального кодексів України, Різні
державні органи покликані відповідати за дотримання прав дитини в
Україні.
Захисти себе
Конвенція ООН про права дитини – це твої права. Вони знайшли своє
відображення у чинному законодавстві України. Ти можеш не думати про
них. Ти можеш не використовувати їх щодня. Втім, ти маєш знати, що
вони існують і вони невід’ємні від інших прав, гарантованих тобі
державою.
Робота із
тлумачним
словником
Закон – це акт, який встановлює
загальнообов’язкові правила у суспільстві та має
найвищу юридичну силу в Україні.
Законода́вство – іменник середнього роду .
1. Основний вид діяльності законодавчих органів,
який полягає у розробці та прийнятті
державних законів.
2. Сукупність чинних у країні законів, що
регулюють суспільні, економічні, громадянські
відносини.
5. Вибіркова робота ( див.с.62 підручника)
Прочитати текст уголос. Знайти складні слова, які пишуться через
дефіс. Пояснити їх написання
Конвенція ООН про права дитини містить 54 статті. В них ти знайдеш 40
прав, які має дитина:
Всі діти мають право на життя
Всі діти мають право на піклування і турботу
Всі діти рівні у своїх правах
Права «піклуйтеся-про-мене»
Ти маєш право на освіту
Ти маєш право на медичну допомогу
Ти маєш право на розваги
Права «спеціальних потреб»: життя деяких дітей є важчим, ніж у їхніх
однолітків. Тому такі діти потребують спеціальної уваги і піклування
Діти-інваліди
Діти, позбавлені батьківського піклування
Діти-біженці
Ти маєш право на розваги
• Стаття 6 Право на життя та розвиток
Держава визнає той факт, що кожна дитина має невід’ємне
право на життя. Держава визнає, що кожна дитина має право на
здоровий розвиток.
• Стаття 17 Право на інформацію
Держава забезпечує доступ дитини до інформації і матеріалів з
різних джерел, особливо з джерел, які сприяють належному
розвитку дитини. Наприклад: телебачення, радіо, газети, дитяча
література, інформація рідною мовою, а також інформація і
матеріали з міжнародних джерел. Держава забезпечує належний
захист дитини від тих матеріалів та інформації, що завдають
шкоду її благополуччю.
Довідка
• Якщо першою частиною є незмінне слово:
авто-, мото-, вело- , фото - , кіно- ,теле-, радіо-, авіа- тощо , то
пишемо разом : кінозірка , автоклуб , фотоальбом, велоспорт,
радіогурток, авіагурток, телепередача.
6. Робота з картками
Запишіть правильно складні слова (разом
окремо, через дефіс) і поясніть правопис
складних іменників.
Кіно..зірка, фото..альбом,
синьо..окий, школа..інтернат,
шеф..кухар, авто..клуб,
фото.. камера, авіа..будування,
радіо..комітет, авіа..гурток .
Самоперевірка
Правильний запис
Кінозірка, фотоальбом,
синьоокий, школа-інтернат,
шеф-кухар, автоклуб,
фотокамера, авіабудування,
радіокомітет, авіагурток.
7. Творче конструювання
Скласти і записати зі
словами попередньої
вправи просте речення.
П р и к л а д :
Олег відвідував шкільний
авіагурток.
8.Словотвірний аналіз слів
• Зробіть словотвірний аналіз слів:
Радіокомітет 
Синьоокий 
ООН 
Алгоритм словотвірного аналізу
слова
Пояснити зміни, що відбулися під час творення нового слова
Чергування приголосних або
голосних
Правопис складних слів разом та
через дефіс
Збіг приголосних
Указати спосіб словотворення
З'ясувати словотворчі засоби
Префікс Суфікс Суфікс і префікс Складання основ, слів
Перехід однієї частини
мови в іншу
Виділити твірну основу
2. Установити , від якого слова утворилось аналізоване
1. Слово для розбору
Самоперевірка
Радіокомітет радіо, комітет (складання)
Синьоокий  синій, око (складання)
ООН  Організація Об’єднаних Націй
(абревіація, утворена з початкових букв)
Довідка.
Написання складних слів через дефіс
• Складні слова,утворені
поєднанням незалежних
слів:
школа-інтернат,
кімната – музей,
шафа-купе.
Складне слово означає
відтінок кольору:
Яскраво - зелений,
світло – синій.
Виняток: жовтогарячий,
червоногарячий
• Імена казкових персонажів:
Кабан-Іклан,
Іван-Побиван ,
Вовчик-Братик.
• Назви деяких рослин:
євшан-зілля,
мати –й- мачуха,
розрив – трава,
сон-трава.
Лексико-орфографічна робота
(навчальне редагування)
• Прочитати текст. Знайти помилки. Записати висловлювання,
виправляючи помилки та аргументуючи свій вибір за допомогою
правил. Записати речення в зошити.
«Що я тобі скажу, Зміїку Братику, -
сказала Лисичка Сестричка, — йде на
тебе війною Іван Баштанник, хоче тебе
звоювати!» (Народна творчість).
VII. Систематизація й
узагальнення знань, умінь і
навичок
Подумати і дати відповіді на питання:
1. Якої послідовності слід дотримуватися при
словотвірному аналізі?
2. Що слід знати при написанні слів з частинами
пів-, напів-?
3. Що нового ви дізналися про права дитини?
Заповнення таблиці,
ЩО МИ ДІЗНАЛИСЬ НА УРОЦІ…
( записують на папірцях )
VIII. Підсумки уроку.
Оцінювання
Дякую за
урок!!!
До побачення!!!
Успіхів!!!
ІХ. Домашнє завдання
1. Вправа 106, 110.
2. Вивчити с.62-65 підручника.
3. Ознайомитися з цікавою інформацією на
урядовому сайті про права дітей.
http://children.kmu.gov.ua
Додаткове завдання
Перепишіть прислів'я, на місці крапок уставивши дібрані
з довідки слова з пів-, напів-.
1. Зранку за діло — вже .... 2. З людьми біда
— .... 3. Знає кума — знає ... .4. Всяке ... —
гірше від невігластва. 5. Знайко розуміє з ...
. 6. ... коропів цінніше за пуд сподівань. 7.
Там публіка — сім душ на .... 8. У ледаря
закон свій: півзміни сиди, а ... стій.
Довідка: півбублика, напівзнання, півпуда, півділа,
півбіди, півслова, півзміни, півсела.

Mais conteúdo relacionado

Mais procurados

Тире між підметом та присудком
Тире між підметом та присудкомТире між підметом та присудком
Тире між підметом та присудкомtanchaska
 
види помилок у зно
види помилок у зновиди помилок у зно
види помилок у зноkrasik_li
 
Острянська О. В. Презентація до уроку "Звертання. Вставні слова. Словосполуче...
Острянська О. В. Презентація до уроку "Звертання. Вставні слова. Словосполуче...Острянська О. В. Презентація до уроку "Звертання. Вставні слова. Словосполуче...
Острянська О. В. Презентація до уроку "Звертання. Вставні слова. Словосполуче...Соловьёва Наталья
 
Дорожня карта для філолога в НУШ
Дорожня карта для філолога в НУШДорожня карта для філолога в НУШ
Дорожня карта для філолога в НУШAdriana Himinets
 
МНП з української літератури 5-6 кл. (авт. Чумарна М. І., Пастушенко Н. М.)
МНП з української літератури 5-6 кл. (авт. Чумарна М. І., Пастушенко Н. М.)МНП з української літератури 5-6 кл. (авт. Чумарна М. І., Пастушенко Н. М.)
МНП з української літератури 5-6 кл. (авт. Чумарна М. І., Пастушенко Н. М.)Adriana Himinets
 
урок № 21. Зміни приголосних при творенні слів.
урок № 21. Зміни приголосних при творенні слів.урок № 21. Зміни приголосних при творенні слів.
урок № 21. Зміни приголосних при творенні слів.mikhalevat
 
Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...
Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...
Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...olesya soverhsenko
 
Лексичні помилки
Лексичні помилкиЛексичні помилки
Лексичні помилкиAlina Diadichenko
 
Збірник контрольних робіт з української літератури 7 клас.docx
Збірник контрольних робіт з української літератури 7 клас.docxЗбірник контрольних робіт з української літератури 7 клас.docx
Збірник контрольних робіт з української літератури 7 клас.docxРепетитор Історія України
 
Види помилок
Види помилокВиди помилок
Види помилокlabinskiir-33
 
Презентація на тему: "Сучасна українська література"
Презентація на тему: "Сучасна українська література"Презентація на тему: "Сучасна українська література"
Презентація на тему: "Сучасна українська література"Руслан Дидусь
 
Складносурядне речення (презентація) 9 клас мова
Складносурядне речення (презентація) 9 клас моваСкладносурядне речення (презентація) 9 клас мова
Складносурядне речення (презентація) 9 клас моваTykhomirovaKaterina
 
КЛЛ 10 клас правопис складних сл¦в
КЛЛ 10 клас правопис складних сл¦вКЛЛ 10 клас правопис складних сл¦в
КЛЛ 10 клас правопис складних сл¦вschool8zv
 
ФРАЗЕОЛОГІЗМИ В РОЛІ ЧЛЕНІВ РЕЧЕННЯ
ФРАЗЕОЛОГІЗМИ В РОЛІ ЧЛЕНІВ РЕЧЕННЯФРАЗЕОЛОГІЗМИ В РОЛІ ЧЛЕНІВ РЕЧЕННЯ
ФРАЗЕОЛОГІЗМИ В РОЛІ ЧЛЕНІВ РЕЧЕННЯDmytro Kryvenko
 
українська мова серед інших мов світу
українська мова серед інших мов світуукраїнська мова серед інших мов світу
українська мова серед інших мов світуТетяна Шинкаренко
 
тема.речення з однорідними членами
тема.речення з однорідними членамитема.речення з однорідними членами
тема.речення з однорідними членамиВалентина Кодола
 
Презентація до уроку української мови 5 клас
Презентація до уроку української мови 5 класПрезентація до уроку української мови 5 клас
Презентація до уроку української мови 5 класmalivinocika
 
презентація до уроку укр.мови 5 клас пряма мова, розділові знаки
презентація до уроку укр.мови 5 клас пряма мова, розділові знакипрезентація до уроку укр.мови 5 клас пряма мова, розділові знаки
презентація до уроку укр.мови 5 клас пряма мова, розділові знакиCshkilniy
 

Mais procurados (20)

Тире між підметом та присудком
Тире між підметом та присудкомТире між підметом та присудком
Тире між підметом та присудком
 
види помилок у зно
види помилок у зновиди помилок у зно
види помилок у зно
 
Острянська О. В. Презентація до уроку "Звертання. Вставні слова. Словосполуче...
Острянська О. В. Презентація до уроку "Звертання. Вставні слова. Словосполуче...Острянська О. В. Презентація до уроку "Звертання. Вставні слова. Словосполуче...
Острянська О. В. Презентація до уроку "Звертання. Вставні слова. Словосполуче...
 
Дорожня карта для філолога в НУШ
Дорожня карта для філолога в НУШДорожня карта для філолога в НУШ
Дорожня карта для філолога в НУШ
 
МНП з української літератури 5-6 кл. (авт. Чумарна М. І., Пастушенко Н. М.)
МНП з української літератури 5-6 кл. (авт. Чумарна М. І., Пастушенко Н. М.)МНП з української літератури 5-6 кл. (авт. Чумарна М. І., Пастушенко Н. М.)
МНП з української літератури 5-6 кл. (авт. Чумарна М. І., Пастушенко Н. М.)
 
урок № 21. Зміни приголосних при творенні слів.
урок № 21. Зміни приголосних при творенні слів.урок № 21. Зміни приголосних при творенні слів.
урок № 21. Зміни приголосних при творенні слів.
 
другорядні члени речення
другорядні члени реченнядругорядні члени речення
другорядні члени речення
 
Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...
Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...
Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...
 
Робочі картки 5 клас укр літ І семестр (1).pdf
Робочі картки 5 клас укр літ І семестр (1).pdfРобочі картки 5 клас укр літ І семестр (1).pdf
Робочі картки 5 клас укр літ І семестр (1).pdf
 
Лексичні помилки
Лексичні помилкиЛексичні помилки
Лексичні помилки
 
Збірник контрольних робіт з української літератури 7 клас.docx
Збірник контрольних робіт з української літератури 7 клас.docxЗбірник контрольних робіт з української літератури 7 клас.docx
Збірник контрольних робіт з української літератури 7 клас.docx
 
Види помилок
Види помилокВиди помилок
Види помилок
 
Презентація на тему: "Сучасна українська література"
Презентація на тему: "Сучасна українська література"Презентація на тему: "Сучасна українська література"
Презентація на тему: "Сучасна українська література"
 
Складносурядне речення (презентація) 9 клас мова
Складносурядне речення (презентація) 9 клас моваСкладносурядне речення (презентація) 9 клас мова
Складносурядне речення (презентація) 9 клас мова
 
КЛЛ 10 клас правопис складних сл¦в
КЛЛ 10 клас правопис складних сл¦вКЛЛ 10 клас правопис складних сл¦в
КЛЛ 10 клас правопис складних сл¦в
 
ФРАЗЕОЛОГІЗМИ В РОЛІ ЧЛЕНІВ РЕЧЕННЯ
ФРАЗЕОЛОГІЗМИ В РОЛІ ЧЛЕНІВ РЕЧЕННЯФРАЗЕОЛОГІЗМИ В РОЛІ ЧЛЕНІВ РЕЧЕННЯ
ФРАЗЕОЛОГІЗМИ В РОЛІ ЧЛЕНІВ РЕЧЕННЯ
 
українська мова серед інших мов світу
українська мова серед інших мов світуукраїнська мова серед інших мов світу
українська мова серед інших мов світу
 
тема.речення з однорідними членами
тема.речення з однорідними членамитема.речення з однорідними членами
тема.речення з однорідними членами
 
Презентація до уроку української мови 5 клас
Презентація до уроку української мови 5 класПрезентація до уроку української мови 5 клас
Презентація до уроку української мови 5 клас
 
презентація до уроку укр.мови 5 клас пряма мова, розділові знаки
презентація до уроку укр.мови 5 клас пряма мова, розділові знакипрезентація до уроку укр.мови 5 клас пряма мова, розділові знаки
презентація до уроку укр.мови 5 клас пряма мова, розділові знаки
 

Semelhante a 15623 урок презентація

Ukrainska mova-4-klas-zakhariichuk-2015
Ukrainska mova-4-klas-zakhariichuk-2015Ukrainska mova-4-klas-zakhariichuk-2015
Ukrainska mova-4-klas-zakhariichuk-2015kreidaros1
 
Ukrmova 4klas vashulenko
Ukrmova 4klas vashulenkoUkrmova 4klas vashulenko
Ukrmova 4klas vashulenkoSvinka Pepa
 
4 um v_2015_ua
4 um v_2015_ua4 um v_2015_ua
4 um v_2015_uaUA4-6
 
4 um v_2015_ua
4 um v_2015_ua4 um v_2015_ua
4 um v_2015_ua4klas
 
4 um v_2015_ua
4 um v_2015_ua4 um v_2015_ua
4 um v_2015_uabookin777
 
М.С.Вашуленко Українська мова
М.С.Вашуленко Українська моваМ.С.Вашуленко Українська мова
М.С.Вашуленко Українська моваSemenuk
 
укр мова вашуленко
укр мова вашуленкоукр мова вашуленко
укр мова вашуленкоzoshnet1
 
pidruchnik-ukrayinska-mova-9-klas-glazova-2017
pidruchnik-ukrayinska-mova-9-klas-glazova-2017pidruchnik-ukrayinska-mova-9-klas-glazova-2017
pidruchnik-ukrayinska-mova-9-klas-glazova-2017Daniel Movchan
 
Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)
Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)
Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)Ковпитська ЗОШ
 
Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnijj-2013
Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnijj-2013Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnijj-2013
Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnijj-2013freegdz
 
5 укр яз_заболотний_заболотний_2013_укр
5 укр яз_заболотний_заболотний_2013_укр5 укр яз_заболотний_заболотний_2013_укр
5 укр яз_заболотний_заболотний_2013_укрAira_Roo
 
Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnyj
Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnyjUkrajinska mova-5-klas-zabolotnyj
Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnyjkreidaros1
 
Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013
Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013
Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013Svinka Pepa
 
Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013
Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013
Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013Svinka Pepa
 
5 um z_uk_2013
5 um z_uk_20135 um z_uk_2013
5 um z_uk_2013UA4-6
 

Semelhante a 15623 урок презентація (20)

Ukrainska mova-4-klas-zakhariichuk-2015
Ukrainska mova-4-klas-zakhariichuk-2015Ukrainska mova-4-klas-zakhariichuk-2015
Ukrainska mova-4-klas-zakhariichuk-2015
 
українська мова 4 кл
українська мова 4 клукраїнська мова 4 кл
українська мова 4 кл
 
Ukrmova 4klas vashulenko
Ukrmova 4klas vashulenkoUkrmova 4klas vashulenko
Ukrmova 4klas vashulenko
 
4 um v_2015_ua
4 um v_2015_ua4 um v_2015_ua
4 um v_2015_ua
 
4 um v_2015_ua
4 um v_2015_ua4 um v_2015_ua
4 um v_2015_ua
 
4 um v_2015_ua
4 um v_2015_ua4 um v_2015_ua
4 um v_2015_ua
 
4 um v_2015_ua
4 um v_2015_ua4 um v_2015_ua
4 um v_2015_ua
 
М.С.Вашуленко Українська мова
М.С.Вашуленко Українська моваМ.С.Вашуленко Українська мова
М.С.Вашуленко Українська мова
 
укр мова вашуленко
укр мова вашуленкоукр мова вашуленко
укр мова вашуленко
 
pidruchnik-ukrayinska-mova-9-klas-glazova-2017
pidruchnik-ukrayinska-mova-9-klas-glazova-2017pidruchnik-ukrayinska-mova-9-klas-glazova-2017
pidruchnik-ukrayinska-mova-9-klas-glazova-2017
 
9 um g_2017
9 um g_20179 um g_2017
9 um g_2017
 
1
11
1
 
Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)
Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)
Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)
 
Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnijj-2013
Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnijj-2013Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnijj-2013
Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnijj-2013
 
5
55
5
 
5 укр яз_заболотний_заболотний_2013_укр
5 укр яз_заболотний_заболотний_2013_укр5 укр яз_заболотний_заболотний_2013_укр
5 укр яз_заболотний_заболотний_2013_укр
 
Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnyj
Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnyjUkrajinska mova-5-klas-zabolotnyj
Ukrajinska mova-5-klas-zabolotnyj
 
Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013
Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013
Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013
 
Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013
Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013
Vshkole ukr mova_5-klas_zabolotniy-2013
 
5 um z_uk_2013
5 um z_uk_20135 um z_uk_2013
5 um z_uk_2013
 

Mais de Виталий Базаль

тарас шевченко художник- презентація (2)
тарас шевченко               художник- презентація (2)тарас шевченко               художник- презентація (2)
тарас шевченко художник- презентація (2)Виталий Базаль
 
лікарські рослини Новоархангельщини
лікарські рослини Новоархангельщинилікарські рослини Новоархангельщини
лікарські рослини НовоархангельщиниВиталий Базаль
 
інноваційні підходи до контрольно аналітичної діяльності керівника знз
інноваційні підходи до контрольно  аналітичної діяльності керівника знзінноваційні підходи до контрольно  аналітичної діяльності керівника знз
інноваційні підходи до контрольно аналітичної діяльності керівника знзВиталий Базаль
 
вчитель брушко л.в., лауреати національної премії україни ім. т.г.шевченка
вчитель брушко л.в., лауреати національної премії україни ім. т.г.шевченкавчитель брушко л.в., лауреати національної премії україни ім. т.г.шевченка
вчитель брушко л.в., лауреати національної премії україни ім. т.г.шевченкаВиталий Базаль
 
тарас шевченко художник- презентація (2)
тарас шевченко               художник- презентація (2)тарас шевченко               художник- презентація (2)
тарас шевченко художник- презентація (2)Виталий Базаль
 

Mais de Виталий Базаль (10)

олімпійський тиждень
олімпійський тижденьолімпійський тиждень
олімпійський тиждень
 
E284964
E284964E284964
E284964
 
Методичне об'єднання
Методичне об'єднанняМетодичне об'єднання
Методичне об'єднання
 
тарас шевченко художник- презентація (2)
тарас шевченко               художник- презентація (2)тарас шевченко               художник- презентація (2)
тарас шевченко художник- презентація (2)
 
лікарські рослини Новоархангельщини
лікарські рослини Новоархангельщинилікарські рослини Новоархангельщини
лікарські рослини Новоархангельщини
 
інноваційні підходи до контрольно аналітичної діяльності керівника знз
інноваційні підходи до контрольно  аналітичної діяльності керівника знзінноваційні підходи до контрольно  аналітичної діяльності керівника знз
інноваційні підходи до контрольно аналітичної діяльності керівника знз
 
вчитель брушко л.в., лауреати національної премії україни ім. т.г.шевченка
вчитель брушко л.в., лауреати національної премії україни ім. т.г.шевченкавчитель брушко л.в., лауреати національної премії україни ім. т.г.шевченка
вчитель брушко л.в., лауреати національної премії україни ім. т.г.шевченка
 
концепція.нова школа
концепція.нова школаконцепція.нова школа
концепція.нова школа
 
тарас шевченко художник- презентація (2)
тарас шевченко               художник- презентація (2)тарас шевченко               художник- презентація (2)
тарас шевченко художник- презентація (2)
 
мо класних керівників
мо класних керівників мо класних керівників
мо класних керівників
 

Último

Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxhome
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxssuserc6cee7
 
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdfolha1koval
 
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверейЧеркаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверейvitaliyinformatik
 
ПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptx
ПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptxПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptx
ПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptxAlexanderSholk
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenolha1koval
 
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаРоберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаAdriana Himinets
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .zaskalko111
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfolha1koval
 

Último (15)

Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
 
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверейЧеркаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
 
ПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptx
ПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptxПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptx
ПОРТУГАЛІЯ ТА ІСПАНІЯ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ хх СТ.pptx
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаРоберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
 

15623 урок презентація

  • 1. Учитель української мови та літератури Вільшанської ЗШ І-ІІ ступенів Новоархангельського НВО №1 Брушко Лідія Вікторівна Тема презентації: Правопис складних слів разом і через дефіс. Написання слів з пів-, напів-. Правопис складноскорочених слів Українська мова, 6 клас
  • 2. Тема: Правопис складних слів разом і через дефіс. Написання слів з пів-, напів-. Правопис складноскорочених слів Мета: • вивчити основні правила правопису слів з пів-, напів; написання складних слів разом і через дефіс; • формувати загальнопізнавальні вміння знаходити слова з поданими орфограмами в текстах; зміцнити навички словотворчого аналізу самостійних частин мови; • розвивати творчі вміння використання слів для побудови власних висловлювань; • за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати повагу до себе.
  • 3. Тип уроку: урок формування нових знань, практичних умінь і навичок. Обладнання: комп’ютер, картки, тлумачний словник, ілюстрації,Конвенція про права дитини, картка учня, епіграф уроку, підручник . Правопис: написання слів з пів-, напів-, написання складних та складноскорочених слів Внутрішньопредметні зв’язки: Лексикологія і словотвір: засвоєння нових слів (у тому числі й власне українських). Культура мовлення і стилістика: засвоєння складних випадків слововживання. Міжпредметні зв’язки: зв’язок з правознавством та літературою. Клас: 6
  • 4. Хід уроку I. Організаційний момент II. Перевірка домашнього завдання Вправа 103 Зорепад, краєвид, круговид, добродійник,доброчинець, благодійник, вантажообіг, куховар, кашовар, хмарочос, волелюбний, вільнолюбний, грязелікарня, життєдайний, живодайний, життєтворний.
  • 5. ІІІ. Актуалізація знань • 1. Робота над текстом Прочитайте текст, назвіть складні слова, виділіть у них основи. 1. Вітер, вітер, вітровій біг по стежці лісовій. 2.Вологий вітер двоє крил поклав на білий небосхил. 3. І духмяний, мов чебрець, життєдайний вітерець.
  • 6. Перевір себе • Вітровій  вітер, віяти. в’ійати Небосхил небо, схиляти. Життєдайний Життя, давати. Сполучний О вживається Сполучний Е після твердого після м’якого приголосного першої основи
  • 7. ІV. Мотивація навчальної діяльності шестикласників (повідомлення теми, мети майбутньої роботи, усвідомлення її учнями, оголошення епіграфа уроку) Вісімнадцяте листопада Класна робота Правопис складних слів разом і через дефіс. Написання слів з пів-, напів-. Правопис складноскорочених слів
  • 8. Що ми знаємо Що хочемо дізнатися (очікуванні результати)… Що дізналися Отже, щоб досягти очікуваних результатів, нам сьогодні допоможе Конвенція ООН про права дитини 1. Слово вчителя. Діти, заповніть, будь ласка, схему (перші дві колонки) за сьогоднішньою темою уроку. Що ви уже знаєте з теми і що б хотіли дізнатися, а останню колонку заповнимо в кінці уроку .
  • 9. • Конвенція ООН про права дитини • Передусім, Конвенція — це угода. • Текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти років. Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами. В ній записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу. • Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства. А епіграфом сьогоднішнього уроку буде визначення: “Дитина – це людська істота до досягнення нею 18-річного віку. Дитина – це людина, яка зростає. Діти – це люди на шляху в доросле життя»
  • 10. V. Пояснення теоретичного матеріалу 1. Слово вчителя. Чому одні слова пишуться так, а інші зовсім по-іншому? Пів-Європи, півсвіту, пів-Дніпра, півпарти, пів’яблука. Який висновок ми можемо з вами зробити? Що таке дефіс? Для чого його вживають у словах? ( - )
  • 11. 2. Робота з підручником. Давайте ж звіримо ваші думки, чи правильно ви вважаєте? Відкрийте підручник на ст. 62 (діти читають правила). Отже, давайте узагальнимо з вами прочитане, коли ж ми пишемо пів-, напів- разом з словами, окремо та через дефіс. Разом Дефіс З апострофом Слова - загальні назви Слова – власні назви Після префіксів та першої частини складних слів, що закінчуються на твердий приголосний Півсвіту, півзошита Пів-Дніпра, пів-Миколаєва пів’яблука, але з власними назвами через дефіс: пів-Європи тощо.
  • 12. VІ. Виконання системи практичних завдань • 3. Розподільний самодиктант Розподілити слова на два стовпчики: І ІІ слова, які пишуться слова, які пишуться з пів-, напів -, полу- разом з пів-, напів-, полу- через дефіс Пів слова, пів Києва, пів яблука, пів острів, полу день, пів склянки , напів сон, пів Англії, пів Одеси, полу мисок , пів Азії, пів Європи
  • 13. Самоперевірка І ІІ Разом Через дефіс Півслова пів- Києва пів ‘яблука пів- Англії півострів пів-Одеси полудень пів-Азії півсклянки пів- Європи напівсон полумисок
  • 14. Довідка • Складні слова- складаються з двох і більше основ. Н.: фотосалон, півогірка, пів- Європи, словник – довідник,законодавство • Складноскорочені слова( абревіатури)- назви установ, закладів, організацій, утворені з частин слів. Н.: ООН, СНД,США, ГЕС, АЕС, Укртелефільм, медучилище, педуніверситет, міськрада, АН – 124. Написання: 1) з великої букви, якщо ці слова вживаються на позначення власних назв установ, організацій (Н.: ООН,СНД, Укртелефільм); 2) з маленької букви, якщо такі слова є загальними назвами (медучилище, педуніверситет, міськрада); 3) через дефіс, якщо складноскорочене слово вжито з цифрами (АН - 124)
  • 15. Словник • ОО́ Н - абревіатура (Організація об'єднаних націй) • СНД - абревіатура (Співдружність Незалежних Держав) • США - абревіатура (Сполучені Штати Америки) • АЕ́ С - абревіатура (атомна електростанція) • ГЕС - абревіатура (гідроелектростанція) Укртелефі́льм – іменник чоловічого роду ( український телевізійний фільм)
  • 16. 4. Прочитайте текст, назвіть складні та складноскорочені слова, поясніть їх написання. Права дитини в Україні В нашій країні не існує спеціального законодавства для неповнолітніх, і їх права виділені окремими статтями Сімейного, Цивільного, Кримінального та Кримінально-Процесуального кодексів України, Різні державні органи покликані відповідати за дотримання прав дитини в Україні. Захисти себе Конвенція ООН про права дитини – це твої права. Вони знайшли своє відображення у чинному законодавстві України. Ти можеш не думати про них. Ти можеш не використовувати їх щодня. Втім, ти маєш знати, що вони існують і вони невід’ємні від інших прав, гарантованих тобі державою.
  • 17. Робота із тлумачним словником Закон – це акт, який встановлює загальнообов’язкові правила у суспільстві та має найвищу юридичну силу в Україні. Законода́вство – іменник середнього роду . 1. Основний вид діяльності законодавчих органів, який полягає у розробці та прийнятті державних законів. 2. Сукупність чинних у країні законів, що регулюють суспільні, економічні, громадянські відносини.
  • 18. 5. Вибіркова робота ( див.с.62 підручника) Прочитати текст уголос. Знайти складні слова, які пишуться через дефіс. Пояснити їх написання Конвенція ООН про права дитини містить 54 статті. В них ти знайдеш 40 прав, які має дитина: Всі діти мають право на життя Всі діти мають право на піклування і турботу Всі діти рівні у своїх правах Права «піклуйтеся-про-мене» Ти маєш право на освіту Ти маєш право на медичну допомогу Ти маєш право на розваги Права «спеціальних потреб»: життя деяких дітей є важчим, ніж у їхніх однолітків. Тому такі діти потребують спеціальної уваги і піклування Діти-інваліди Діти, позбавлені батьківського піклування Діти-біженці
  • 19. Ти маєш право на розваги • Стаття 6 Право на життя та розвиток Держава визнає той факт, що кожна дитина має невід’ємне право на життя. Держава визнає, що кожна дитина має право на здоровий розвиток. • Стаття 17 Право на інформацію Держава забезпечує доступ дитини до інформації і матеріалів з різних джерел, особливо з джерел, які сприяють належному розвитку дитини. Наприклад: телебачення, радіо, газети, дитяча література, інформація рідною мовою, а також інформація і матеріали з міжнародних джерел. Держава забезпечує належний захист дитини від тих матеріалів та інформації, що завдають шкоду її благополуччю. Довідка • Якщо першою частиною є незмінне слово: авто-, мото-, вело- , фото - , кіно- ,теле-, радіо-, авіа- тощо , то пишемо разом : кінозірка , автоклуб , фотоальбом, велоспорт, радіогурток, авіагурток, телепередача.
  • 20. 6. Робота з картками Запишіть правильно складні слова (разом окремо, через дефіс) і поясніть правопис складних іменників. Кіно..зірка, фото..альбом, синьо..окий, школа..інтернат, шеф..кухар, авто..клуб, фото.. камера, авіа..будування, радіо..комітет, авіа..гурток .
  • 21. Самоперевірка Правильний запис Кінозірка, фотоальбом, синьоокий, школа-інтернат, шеф-кухар, автоклуб, фотокамера, авіабудування, радіокомітет, авіагурток.
  • 22. 7. Творче конструювання Скласти і записати зі словами попередньої вправи просте речення. П р и к л а д : Олег відвідував шкільний авіагурток.
  • 23. 8.Словотвірний аналіз слів • Зробіть словотвірний аналіз слів: Радіокомітет  Синьоокий  ООН 
  • 24. Алгоритм словотвірного аналізу слова Пояснити зміни, що відбулися під час творення нового слова Чергування приголосних або голосних Правопис складних слів разом та через дефіс Збіг приголосних Указати спосіб словотворення З'ясувати словотворчі засоби Префікс Суфікс Суфікс і префікс Складання основ, слів Перехід однієї частини мови в іншу Виділити твірну основу 2. Установити , від якого слова утворилось аналізоване 1. Слово для розбору
  • 25. Самоперевірка Радіокомітет радіо, комітет (складання) Синьоокий  синій, око (складання) ООН  Організація Об’єднаних Націй (абревіація, утворена з початкових букв)
  • 26. Довідка. Написання складних слів через дефіс • Складні слова,утворені поєднанням незалежних слів: школа-інтернат, кімната – музей, шафа-купе. Складне слово означає відтінок кольору: Яскраво - зелений, світло – синій. Виняток: жовтогарячий, червоногарячий • Імена казкових персонажів: Кабан-Іклан, Іван-Побиван , Вовчик-Братик. • Назви деяких рослин: євшан-зілля, мати –й- мачуха, розрив – трава, сон-трава.
  • 27. Лексико-орфографічна робота (навчальне редагування) • Прочитати текст. Знайти помилки. Записати висловлювання, виправляючи помилки та аргументуючи свій вибір за допомогою правил. Записати речення в зошити. «Що я тобі скажу, Зміїку Братику, - сказала Лисичка Сестричка, — йде на тебе війною Іван Баштанник, хоче тебе звоювати!» (Народна творчість).
  • 28. VII. Систематизація й узагальнення знань, умінь і навичок Подумати і дати відповіді на питання: 1. Якої послідовності слід дотримуватися при словотвірному аналізі? 2. Що слід знати при написанні слів з частинами пів-, напів-? 3. Що нового ви дізналися про права дитини? Заповнення таблиці, ЩО МИ ДІЗНАЛИСЬ НА УРОЦІ… ( записують на папірцях )
  • 29. VIII. Підсумки уроку. Оцінювання Дякую за урок!!! До побачення!!! Успіхів!!!
  • 30. ІХ. Домашнє завдання 1. Вправа 106, 110. 2. Вивчити с.62-65 підручника. 3. Ознайомитися з цікавою інформацією на урядовому сайті про права дітей. http://children.kmu.gov.ua
  • 31. Додаткове завдання Перепишіть прислів'я, на місці крапок уставивши дібрані з довідки слова з пів-, напів-. 1. Зранку за діло — вже .... 2. З людьми біда — .... 3. Знає кума — знає ... .4. Всяке ... — гірше від невігластва. 5. Знайко розуміє з ... . 6. ... коропів цінніше за пуд сподівань. 7. Там публіка — сім душ на .... 8. У ледаря закон свій: півзміни сиди, а ... стій. Довідка: півбублика, напівзнання, півпуда, півділа, півбіди, півслова, півзміни, півсела.