SlideShare uma empresa Scribd logo
1 de 2
Лабораторна робота № 6
Тема: Визначення ступеня сколіозу та функціональних порушень за допомогою
функціональних проб. Складання схеми процедури та комплексу коригуючої
гімнастики при сколіозі.
Мета: ознайомитися із завданнями та методикою визначення і корекції сколіозів.
Обладнання: лінійка, інструктивні картки, малюнки.
Література:
- Методические рекомендации по предупреждению и исправлению нарушений
осанки.- К.: Физкультура и здоровье, 1983.
- Мухін В.М. Фізична реабілітація. – К.: Олімпійська література, 2005. – 465 с.
- Учебник инструктора по лечебной физической культуре: Учеб. для ин-тов физ.
культ./ Под ред. В.П.Правосудова. – М.: Физкультура и спорт, 1980.
- Физическое воспитание детей со сколиозом и нарушением осанки / [Под общ. ред.
Г. А. Халемского]. – М. : Изд-во НЦЭНАС, 2002. – 80 с.
Хід заняття:
Теоретичне обґрунтування
Для того, щоб визначити наявність сколіозу необхідно попросити людину
розслабитись і повернутися до вас спиною. Зверніть увагу на основні симптоми
сколіозу – одне плече вище іншого, трохи випирає лопатка, різна відстань від
притиснутої руки до талії.
"Тест для визначення сколіозу", яким користуються лікарі - ортопеди у своїй
практиці – уважний огляд пацієнта: чи немає у нього помітних ознак деформації
скелета. При цьому звертається увага на наступні питання:
Чи не відмічається те, що коли пацієнт лежить - спина у нього рівна, а якщо встає
- спина викривляється, або одне плече вище іншого.
Коли пацієнт стоїть, слід звернути увагу на те, чи немає у пацієнта вільного
проміжку між опущеними вздовж боків руками.
Попросити пацієнта, щоб він нахилився, подивитись ззаду: чи не випинається
одна з лопаток і чи не формується реберний горб.
Якщо є сумніви (особливо при значній деформації) перевірити себе
випробуваними прийомами - за допомогою дзеркала, в тому положенні, що і в
попередньому пункті, роздивитися пацієнта в дзеркалі - деформація одразу стане
помітною.
Якщо під час огляду є помітними в ділянці хребта окремі ділянки злегка
посиленої пігментації шкіри так звані “кавові плями" - це також має насторожити: в
99% випадків така пляма вказує на якусь патологію хребта, при чому якраз в зоні
розташування пігментації. Сколіоз часто дає пізні ускладнення, особливо збоку
опорно-рухового апарату та внутрішніх органів.
Завдання 1
Проведи дослідження: підійди до стіни та стань так, щоб п'яти, литки ніг, сідниці та
спина щільно прилягали до неї. За допомогою товариша лінійкою виміряйте глибину
шийного й поперекового вигинів.
За правильної постави глибина вигинів буде однаковою — 4-5 см. Якщо більше чи
менше, це свідчить про порушення постави.
Завдання 2
Вивчити і записати у зошити структуру методу корекції.
Завдання 3
Сформулювати і записати завдання ЛФК при сколіозах. Записати структуру уроку
корегувальної гімнастики (додаток А).
Завдання 4
Розбір спеціальних вправ при сколіозах.
Завдання 5
1 підгрупа – підібрати вправи до заняття корегувальної гімнастики для лікування
викривлень хребта у фронтальній площині (сколіозах).
2 підгрупа – підібрати вправи для основної частини заняття
3 підгрупа – скласти зміст заключної частини заняття.
ДодатокА
СТРУКТУРА УРОКУ КОРЕГУВАЛЬНОЇ ГІМНАСТИКИ ДЛЯ ОСІБ
ЗІ СКОЛІОЗОМ
Частини Зміст матеріалу Тривалість
частини
заняття
Завдання корекції і
методичні вказівки
1 2 3 4
Вступна Визначення частоти пульсу і дихання.
Організація, вивчення стройових і
порядкових вправ. Виховання навичок
правильної постави, формування і
вдосконалення рухових якостей.
8- 10’ Шикування. Підрахунок пульсу /
за допомогою секундоміра за 10 с/.
Перевірка постави. Виконання
стройових і порядкових вправ на
місці і в русі. Загальнорозвиваючі
вправи з предметами і без них.
Основна Розвиток силової витривалості м'язів
тулуба. Вироблення координації рухів.
Корекція дуги викривлення хребта.
Зняття тиску ваги тіла на викривленні
хребці. Тренування серцево-судинної і
дихальної системи.
25-30’ Цілеспрямовані корегувальні
вправи з вихідного положення
лежачи, статичного характеру з
метою тренування м'язів спини,
живота; вдосконалення
координації рухів; дихальні
вправи, ігри з елементами
розвантаження хребта;
загальнорозвиваючі вправи з
використанням методу колового
тренування.
Заключна
частина
Поступове зниження фізичного і
емоційного навантаження. Закріплення
навичок правильної постави.
Визначення частоти пульсу і дихання.
3 - 5 ’ Вправи у повзанні, танцювальні
рухи; малорухливі ігри з
елементами виконання правильної
постави; на розслаблення; дихальні
вправи.

Mais conteúdo relacionado

Destaque

комплекс дихальних вправ
комплекс дихальних вправкомплекс дихальних вправ
комплекс дихальних вправYury Fedorchenko
 
ВИКОРИСТАННЯ НЕСТАНДАРТНОГО ОБЛАДНАННЯ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ВИКОРИСТАННЯ НЕСТАНДАРТНОГО ОБЛАДНАННЯ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИВИКОРИСТАННЯ НЕСТАНДАРТНОГО ОБЛАДНАННЯ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ВИКОРИСТАННЯ НЕСТАНДАРТНОГО ОБЛАДНАННЯ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИIgor Shuvarsky
 
Портфоліо вчителя фізичного виховання Олійника О.М.
Портфоліо вчителя фізичного виховання Олійника О.М.Портфоліо вчителя фізичного виховання Олійника О.М.
Портфоліо вчителя фізичного виховання Олійника О.М.school-87
 
портфоліо вчителя фізичної культури
портфоліо вчителя фізичної культурипортфоліо вчителя фізичної культури
портфоліо вчителя фізичної культуриmkos6603
 

Destaque (16)

фізіотерапія
фізіотерапіяфізіотерапія
фізіотерапія
 
семінар 3
семінар 3семінар 3
семінар 3
 
комплекс дихальних вправ
комплекс дихальних вправкомплекс дихальних вправ
комплекс дихальних вправ
 
№4 фізична реабілітація при травмах опорно рухового апарату
№4 фізична реабілітація при травмах опорно рухового апарату№4 фізична реабілітація при травмах опорно рухового апарату
№4 фізична реабілітація при травмах опорно рухового апарату
 
зрв
зрвзрв
зрв
 
сем.№ 11
сем.№ 11сем.№ 11
сем.№ 11
 
інструкція до лаб практичного заняття 7
інструкція до лаб практичного заняття 7 інструкція до лаб практичного заняття 7
інструкція до лаб практичного заняття 7
 
зрв
зрвзрв
зрв
 
зі скакалкою
зі скакалкоюзі скакалкою
зі скакалкою
 
зрв з м'ячем
зрв з м'ячемзрв з м'ячем
зрв з м'ячем
 
16.методика вивчення загальнорозвиваючих вправ без предмета. методика вивченн...
16.методика вивчення загальнорозвиваючих вправ без предмета. методика вивченн...16.методика вивчення загальнорозвиваючих вправ без предмета. методика вивченн...
16.методика вивчення загальнорозвиваючих вправ без предмета. методика вивченн...
 
зрв без предметів
зрв без предметів зрв без предметів
зрв без предметів
 
ВИКОРИСТАННЯ НЕСТАНДАРТНОГО ОБЛАДНАННЯ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ВИКОРИСТАННЯ НЕСТАНДАРТНОГО ОБЛАДНАННЯ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИВИКОРИСТАННЯ НЕСТАНДАРТНОГО ОБЛАДНАННЯ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ВИКОРИСТАННЯ НЕСТАНДАРТНОГО ОБЛАДНАННЯ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
 
довідник. фізична культура
довідник. фізична культурадовідник. фізична культура
довідник. фізична культура
 
Портфоліо вчителя фізичного виховання Олійника О.М.
Портфоліо вчителя фізичного виховання Олійника О.М.Портфоліо вчителя фізичного виховання Олійника О.М.
Портфоліо вчителя фізичного виховання Олійника О.М.
 
портфоліо вчителя фізичної культури
портфоліо вчителя фізичної культурипортфоліо вчителя фізичної культури
портфоліо вчителя фізичної культури
 

Semelhante a лр 6

метод_тема 08 амп прот студ
метод_тема 08 амп прот студметод_тема 08 амп прот студ
метод_тема 08 амп прот студkafedra_trauma
 
Урок 08.2 Вправи на перекладині та брусах
Урок 08.2 Вправи на перекладині та брусахУрок 08.2 Вправи на перекладині та брусах
Урок 08.2 Вправи на перекладині та брусахКовпитська ЗОШ
 
метод_занятие 1
метод_занятие 1метод_занятие 1
метод_занятие 1kafedra_trauma
 
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"Anhelina Mytsura
 
програма корекційні занятття ора
програма корекційні занятття орапрограма корекційні занятття ора
програма корекційні занятття ораpmpkberezne
 
метод_занятие 9
метод_занятие 9метод_занятие 9
метод_занятие 9kafedra_trauma
 
урок з гімнастики
урок з гімнастикиурок з гімнастики
урок з гімнастикиAndy Levkovich
 
Урок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправи
Урок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправиУрок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправи
Урок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправиКовпитська ЗОШ
 
Biologia 8-klas-zadorozhnyi-2021-poglyblene
Biologia 8-klas-zadorozhnyi-2021-poglybleneBiologia 8-klas-zadorozhnyi-2021-poglyblene
Biologia 8-klas-zadorozhnyi-2021-poglyblenekreidaros1
 

Semelhante a лр 6 (20)

21.23.doc
21.23.doc21.23.doc
21.23.doc
 
метод_тема 08 амп прот студ
метод_тема 08 амп прот студметод_тема 08 амп прот студ
метод_тема 08 амп прот студ
 
Урок 08.2 Вправи на перекладині та брусах
Урок 08.2 Вправи на перекладині та брусахУрок 08.2 Вправи на перекладині та брусах
Урок 08.2 Вправи на перекладині та брусах
 
6.розвиток правильної постави у молодших школярів
6.розвиток правильної постави у молодших школярів6.розвиток правильної постави у молодших школярів
6.розвиток правильної постави у молодших школярів
 
метод_занятие 1
метод_занятие 1метод_занятие 1
метод_занятие 1
 
Met
MetMet
Met
 
Кривчук С.О.
Кривчук С.О.Кривчук С.О.
Кривчук С.О.
 
Hplhp
HplhpHplhp
Hplhp
 
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
 
програма корекційні занятття ора
програма корекційні занятття орапрограма корекційні занятття ора
програма корекційні занятття ора
 
методичні рекомендаціїї. футбол
методичні рекомендаціїї. футболметодичні рекомендаціїї. футбол
методичні рекомендаціїї. футбол
 
метод_занятие 9
метод_занятие 9метод_занятие 9
метод_занятие 9
 
урок з гімнастики
урок з гімнастикиурок з гімнастики
урок з гімнастики
 
Урок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправи
Урок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправиУрок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправи
Урок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправи
 
всвлр №11 (4 курс) правила використання тейпів
всвлр №11 (4 курс) правила використання тейпіввсвлр №11 (4 курс) правила використання тейпів
всвлр №11 (4 курс) правила використання тейпів
 
лр №11 (4 курс) правила використання тейпів
лр №11 (4 курс) правила використання тейпівлр №11 (4 курс) правила використання тейпів
лр №11 (4 курс) правила використання тейпів
 
Biologia 8-klas-zadorozhnyi-2021-poglyblene
Biologia 8-klas-zadorozhnyi-2021-poglybleneBiologia 8-klas-zadorozhnyi-2021-poglyblene
Biologia 8-klas-zadorozhnyi-2021-poglyblene
 
пр 5 (4 курс)складання комплексу вправ при переломах кісток тазу
пр 5 (4 курс)складання комплексу вправ при переломах кісток тазупр 5 (4 курс)складання комплексу вправ при переломах кісток тазу
пр 5 (4 курс)складання комплексу вправ при переломах кісток тазу
 
лр 1. вимірювання рухів у суглобах, визначення сили м’язів для оцінки рухових...
лр 1. вимірювання рухів у суглобах, визначення сили м’язів для оцінки рухових...лр 1. вимірювання рухів у суглобах, визначення сили м’язів для оцінки рухових...
лр 1. вимірювання рухів у суглобах, визначення сили м’язів для оцінки рухових...
 
сюжетно рольовий урок
сюжетно рольовий урок сюжетно рольовий урок
сюжетно рольовий урок
 

Mais de Кременчуцький педагогічний коледж імені А. С. Макаренка

Mais de Кременчуцький педагогічний коледж імені А. С. Макаренка (20)

Fizichna kultura posibnik_z_praktiki_onovleniy
Fizichna kultura posibnik_z_praktiki_onovleniyFizichna kultura posibnik_z_praktiki_onovleniy
Fizichna kultura posibnik_z_praktiki_onovleniy
 
фізкультурно оздоровчі заходи в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)
фізкультурно оздоровчі заходи  в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)фізкультурно оздоровчі заходи  в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)
фізкультурно оздоровчі заходи в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)
 
засоби фв мол.шк. тмфв
засоби фв мол.шк. тмфвзасоби фв мол.шк. тмфв
засоби фв мол.шк. тмфв
 
№2 спостереження уроку з елементами легкої атлетики школа пересувань, стрибкі...
№2 спостереження уроку з елементами легкої атлетики школа пересувань, стрибкі...№2 спостереження уроку з елементами легкої атлетики школа пересувань, стрибкі...
№2 спостереження уроку з елементами легкої атлетики школа пересувань, стрибкі...
 
vh1.фізичне виховання як соціальна система
vh1.фізичне виховання як соціальна системаvh1.фізичне виховання як соціальна система
vh1.фізичне виховання як соціальна система
 
18.методика та послідовність навчання техніці пересування на лижах
18.методика та послідовність навчання техніці пересування на лижах18.методика та послідовність навчання техніці пересування на лижах
18.методика та послідовність навчання техніці пересування на лижах
 
17.методика вивчення стройових вправ
17.методика вивчення стройових вправ17.методика вивчення стройових вправ
17.методика вивчення стройових вправ
 
14.загальні основи навчан¬ня фізичних вправ
14.загальні основи навчан¬ня фізичних вправ  14.загальні основи навчан¬ня фізичних вправ
14.загальні основи навчан¬ня фізичних вправ
 
12.загальні основи розвитку фізичних якостей
12.загальні основи розвитку фізичних якостей 12.загальні основи розвитку фізичних якостей
12.загальні основи розвитку фізичних якостей
 
11.особливості роботи з фізичного виховання в малокомплектній сільській школі
11.особливості роботи з фізичного виховання в малокомплектній сільській школі11.особливості роботи з фізичного виховання в малокомплектній сільській школі
11.особливості роботи з фізичного виховання в малокомплектній сільській школі
 
10.підготовка вчителя до уроку
10.підготовка вчителя до уроку 10.підготовка вчителя до уроку
10.підготовка вчителя до уроку
 
9.методичні принципи і методи навчання фізич¬них вправ.
9.методичні   принципи   і методи навчання фізич¬них вправ.9.методичні   принципи   і методи навчання фізич¬них вправ.
9.методичні принципи і методи навчання фізич¬них вправ.
 
8.основи планування і контролю навчальної роботи з фізичного ви ховання у шк...
8.основи планування  і контролю навчальної роботи з фізичного ви ховання у шк...8.основи планування  і контролю навчальної роботи з фізичного ви ховання у шк...
8.основи планування і контролю навчальної роботи з фізичного ви ховання у шк...
 
7.правила та засоби загартування молодших школярів.
7.правила та засоби загартування молодших школярів.7.правила та засоби загартування молодших школярів.
7.правила та засоби загартування молодших школярів.
 
3.зв'язокфізичного виховання з іншими видами виховання школярів.
3.зв'язокфізичного виховання з іншими видами виховання школярів.3.зв'язокфізичного виховання з іншими видами виховання школярів.
3.зв'язокфізичного виховання з іншими видами виховання школярів.
 
2.державні документи з питань фізичної культури і спорту.
2.державні документи з питань фізичної культури  і спорту.2.державні документи з питань фізичної культури  і спорту.
2.державні документи з питань фізичної культури і спорту.
 
1.фізичне виховання як соціальна система
1.фізичне виховання як соціальна система1.фізичне виховання як соціальна система
1.фізичне виховання як соціальна система
 
вакультура
вакультуравакультура
вакультура
 
фв у літніх таборах
фв у літніх таборахфв у літніх таборах
фв у літніх таборах
 
фізкультурно оздоровчі заходи в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)
фізкультурно оздоровчі заходи  в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)фізкультурно оздоровчі заходи  в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)
фізкультурно оздоровчі заходи в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)
 

лр 6

  • 1. Лабораторна робота № 6 Тема: Визначення ступеня сколіозу та функціональних порушень за допомогою функціональних проб. Складання схеми процедури та комплексу коригуючої гімнастики при сколіозі. Мета: ознайомитися із завданнями та методикою визначення і корекції сколіозів. Обладнання: лінійка, інструктивні картки, малюнки. Література: - Методические рекомендации по предупреждению и исправлению нарушений осанки.- К.: Физкультура и здоровье, 1983. - Мухін В.М. Фізична реабілітація. – К.: Олімпійська література, 2005. – 465 с. - Учебник инструктора по лечебной физической культуре: Учеб. для ин-тов физ. культ./ Под ред. В.П.Правосудова. – М.: Физкультура и спорт, 1980. - Физическое воспитание детей со сколиозом и нарушением осанки / [Под общ. ред. Г. А. Халемского]. – М. : Изд-во НЦЭНАС, 2002. – 80 с. Хід заняття: Теоретичне обґрунтування Для того, щоб визначити наявність сколіозу необхідно попросити людину розслабитись і повернутися до вас спиною. Зверніть увагу на основні симптоми сколіозу – одне плече вище іншого, трохи випирає лопатка, різна відстань від притиснутої руки до талії. "Тест для визначення сколіозу", яким користуються лікарі - ортопеди у своїй практиці – уважний огляд пацієнта: чи немає у нього помітних ознак деформації скелета. При цьому звертається увага на наступні питання: Чи не відмічається те, що коли пацієнт лежить - спина у нього рівна, а якщо встає - спина викривляється, або одне плече вище іншого. Коли пацієнт стоїть, слід звернути увагу на те, чи немає у пацієнта вільного проміжку між опущеними вздовж боків руками. Попросити пацієнта, щоб він нахилився, подивитись ззаду: чи не випинається одна з лопаток і чи не формується реберний горб. Якщо є сумніви (особливо при значній деформації) перевірити себе випробуваними прийомами - за допомогою дзеркала, в тому положенні, що і в попередньому пункті, роздивитися пацієнта в дзеркалі - деформація одразу стане помітною. Якщо під час огляду є помітними в ділянці хребта окремі ділянки злегка посиленої пігментації шкіри так звані “кавові плями" - це також має насторожити: в 99% випадків така пляма вказує на якусь патологію хребта, при чому якраз в зоні розташування пігментації. Сколіоз часто дає пізні ускладнення, особливо збоку опорно-рухового апарату та внутрішніх органів. Завдання 1 Проведи дослідження: підійди до стіни та стань так, щоб п'яти, литки ніг, сідниці та спина щільно прилягали до неї. За допомогою товариша лінійкою виміряйте глибину шийного й поперекового вигинів. За правильної постави глибина вигинів буде однаковою — 4-5 см. Якщо більше чи менше, це свідчить про порушення постави. Завдання 2
  • 2. Вивчити і записати у зошити структуру методу корекції. Завдання 3 Сформулювати і записати завдання ЛФК при сколіозах. Записати структуру уроку корегувальної гімнастики (додаток А). Завдання 4 Розбір спеціальних вправ при сколіозах. Завдання 5 1 підгрупа – підібрати вправи до заняття корегувальної гімнастики для лікування викривлень хребта у фронтальній площині (сколіозах). 2 підгрупа – підібрати вправи для основної частини заняття 3 підгрупа – скласти зміст заключної частини заняття. ДодатокА СТРУКТУРА УРОКУ КОРЕГУВАЛЬНОЇ ГІМНАСТИКИ ДЛЯ ОСІБ ЗІ СКОЛІОЗОМ Частини Зміст матеріалу Тривалість частини заняття Завдання корекції і методичні вказівки 1 2 3 4 Вступна Визначення частоти пульсу і дихання. Організація, вивчення стройових і порядкових вправ. Виховання навичок правильної постави, формування і вдосконалення рухових якостей. 8- 10’ Шикування. Підрахунок пульсу / за допомогою секундоміра за 10 с/. Перевірка постави. Виконання стройових і порядкових вправ на місці і в русі. Загальнорозвиваючі вправи з предметами і без них. Основна Розвиток силової витривалості м'язів тулуба. Вироблення координації рухів. Корекція дуги викривлення хребта. Зняття тиску ваги тіла на викривленні хребці. Тренування серцево-судинної і дихальної системи. 25-30’ Цілеспрямовані корегувальні вправи з вихідного положення лежачи, статичного характеру з метою тренування м'язів спини, живота; вдосконалення координації рухів; дихальні вправи, ігри з елементами розвантаження хребта; загальнорозвиваючі вправи з використанням методу колового тренування. Заключна частина Поступове зниження фізичного і емоційного навантаження. Закріплення навичок правильної постави. Визначення частоти пульсу і дихання. 3 - 5 ’ Вправи у повзанні, танцювальні рухи; малорухливі ігри з елементами виконання правильної постави; на розслаблення; дихальні вправи.