Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
What to Upload to SlideShare
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

Share

Катерина Перелісна

Download to read offline

Проживши тяжке, повне болю та невимовних страждань життя, Катерина Перелісна залишила напрочуд світлу, добру й радісну спадщину прекрасних творів для дітей. І нарешті її слово повернулося додому – до тих малих читачів, яких вона любила понад усе.
Любов до рідного краю, до природи, до усього живого; шанування батьків, народних звичаїв та традицій увібрала в себе творчість Катерини Перелісної.
ЇЇ чудові твори і надалі збагачуватимуть душі читачів, незалежно від віку
та країни, в якій вони живуть.

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Катерина Перелісна

 1. 1. Катерина Перелісна
 2. 2. Народилася Катерина Перелісна 2 грудня 1902 року на околиці Харкова в родині робітника Федора Глянька, який ще був актором-аматором, адміністратором театру Гната Хоткевича, допомагав видавати українські книжки, відновлювати товариство «Просвіта», засновувати українську гімназію.
 3. 3. Мати виховувала чотирьох дітей, допомагала чоловікові, шила костюми для театру. А ще мала такий чарівний голос, що коли співала, то все перетворювалося на пісню... Малій Катрусі страшенно хотілося бути справжньою актрисою, такою, як оті, що в театрі Гната Хоткевича. Та батько нізащо не хотів брати до театру неписьменну актрису, і Катруся засіла за «Кобзар», щоб якнайшвидше навчитися читати. Адже їй тоді виповнилося аж 6 років.
 4. 4. Та страшне горе спіткало їхню родину: коли дівчинка почала ходити до школи, інші діти Гляньків підхопили скарлатину, і з чотирьох дітей вижила тільки Катруся... Після школи дівчина вчилася в російській гімназії, а потім перейшла до української імені Бориса Грінченка. Тут вона дістала першу літературну «посаду» – її призначили редактором шкільного журналу. Далі Катерина багато вчиться і нарешті закінчує інститут народної освіти (тепер Харківський університет).
 5. 5. Перші вірші та оповідання Перелісної друкуються в журналі для дітей «Червоні квіти», що виходив тоді в Харкові. Катерина багато працює, і ось перші радощі: її твори друкують часописи, а пригодницький роман для дітей «Від Калькутти до Шанхая» прийнятий до друку.
 6. 6. Та надійшли сумні тридцяті роки. Творчість Катерини Перелісної була визначена антинародною, ворожою. Їй заборонили друкуватися й відсторонили від улюбленої праці. Роман, прийнятий до друку, був знищений. Заарештували батька й чоловіка. Дивом вони звільнились. І Катерина з родиною покидають Україну... Їхнім притулком стає спершу Німеччина, потім — Америка.
 7. 7. В Америці Катерина Перелісна повернулася до вчительської праці й літературної творчості – писала вірші, казки, оповідання. Активно друкувалася в журналі для дітей «Веселка», що там виходив, видала кілька книжечок – «Для малят – про звірят» , «Ой, хто там?» , «Три правди» , «Котикова пригода». Ії читачами стали діти емігрантів усього вільного світу. Свої твори вона підписувала: М. Донченко, М. Дичка, Л. Кіс, О. Музиківна, Н. П., К. П., П. К., О. М. або й так, що зовсім не впізнати – Клим Пищик. А найбільше вона любила ім'я, що вибрала собі ще замолоду – Катерина Перелісна.
 8. 8. Поховавши на чужині, батька, чоловіка й сина, Катерина Перелісна залишилася сама. Невиліковна недуга відібрала в неї зір та пам’ять. Доживала вона віку в будинку для людей похилого віку, де і померла 4 листопада 1995 року.
 9. 9. Творчість Катерини Перелісної повертається до України. Були видані її книжки: « Три правди», «Скажу на вушко», «Вірші для дітей».
 • anhelinakatyrenjuk

  Dec. 5, 2017

Проживши тяжке, повне болю та невимовних страждань життя, Катерина Перелісна залишила напрочуд світлу, добру й радісну спадщину прекрасних творів для дітей. І нарешті її слово повернулося додому – до тих малих читачів, яких вона любила понад усе. Любов до рідного краю, до природи, до усього живого; шанування батьків, народних звичаїв та традицій увібрала в себе творчість Катерини Перелісної. ЇЇ чудові твори і надалі збагачуватимуть душі читачів, незалежно від віку та країни, в якій вони живуть.

Views

Total views

1,013

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

89

Actions

Downloads

5

Shares

0

Comments

0

Likes

1

×