Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
Презентація дизайн готелю 11 Mirrors
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

Share

тема 1

Download to read offline

Наводиться характеристика великих стилів, їх використання в архітектурі і інтер'єрі закладів готельного господарства

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

тема 1

 1. 1. 1. Коротка характеристика великих стилів. 2. Сучасні архітектурні концепції готельних будівель. 3. Перспективні архітектурні рішення в готельному бізнесі.
 2. 2. СЛОВО «АРХІТЕКТУРА» ПОХОДИТЬ ВІД ГРЕЦЬКОГО СЛОВА «ARCHITECTON», ЩО ОЗНАЧАЄ «МАЙСТЕР- БУДІВЕЛЬНИК». АРХІТЕКТУРА-ЦЕ БУДІВЕЛЬНЕ МИСТЕЦТВО, ВИД ТВОРЧОСТІ, ФОРМУЮТЬ ДІЙСНІСТЬ ЗА ЗАКОНАМИ КРАСИ АРХІТЕКТУРА ВИСЛОВЛЮЄ ХАРАКТЕР ЕПОХИ.
 3. 3. Стиль в архітектурі – поєднання образної системи, засобів художньої виразності, що є характерними для мистецтва певного періоду. Стиль в архітектурі – поєднання образної системи, засобів художньої виразності, що є характерними для мистецтва певного періоду.
 4. 4. Культурно-філософський рух кінця Середньовіччя — початку Нового часу, що ґрунтувався на ідеалах гуманізму та орієнтувався на спадщину античності. В Італії - це XIV - XVI ст., в інших країнах Західної і Центральної Європи - середина XV - кінець XVI ст. Основними елементами стилю є пілястра, колона, пілон, архівольт і архітрав.
 5. 5. Особливості стилю: Підлоги в стилі Ренесанс Для дизайну інтер'єру в стилі Ренесанс підлоги повинні бути виконані з натурального каменю або дерева. Стеля в стилі Ренесанс Для дизайну інтер'єру в стилі епохи Відродження відмінно підходять багаторівневі стелі з картиною або орнаментом в центрі, виконаним у дусі античності. Стіни в стилі Ренесанс Стіни в стилі Ренесанс - це гладкий природний камінь, мармур, піщаник і штукатурка.
 6. 6. Стиль епохи Відродження: декор Для створення інтер'єру в дусі Ренесансу необхідно використовувати в якості декору застарілі меблі, прикрашені різьбленням або ручним розписом. Стіни прикрашаються картинами епохи Відродження. Якщо картина не відповідає цьому періоду часу, інтер'єр виходить розмитим, втрачається основна тема. Як декор можна використовувати канделябри і свічники, порцелянові і керамічні вази з відповідною розписом.
 7. 7. Барокко — основний стильовий напрям в декоративному мистецтві Європи і Америки кінця XVI — середини XVIII століття. Пов'язане з дворянсько- церковною культурою зрілого абсолютизму. Йому властиві контрастність, напруженість, динамічність образів, прагнення до величі і пишноти, поєднання реальності та ілюзії. Барокко — основний стильовий напрям в декоративному мистецтві Європи і Америки кінця XVI — середини XVIII століття. Пов'язане з дворянсько- церковною культурою зрілого абсолютизму. Йому властиві контрастність, напруженість, динамічність образів, прагнення до величі і пишноти, поєднання реальності та ілюзії.
 8. 8. Для архітектури в стилі бароко характерні:  цілісність,  плинність складних криволінійних форм,  великі розміри. У фасаді та інтер'єрі зазвичай присутні скульптури, рустовані колони, пілястри. Куполи, як правило, багатоярусні, складної форми. В епоху бароко популярність придбав П-подібний вид палаців.
 9. 9. Інтер'єр в стилі бароко відрізняється контрастними кольорами і використанням дорогих матеріалів. Стеля прикрашають фресками, стіни - розписаним мармуром, підлога - також мармуром, в деяких випадках у вигляді шахової дошки. Для прикраси предметів інтер'єру бароко часто використовувалася позолота. Ліжка і шафи в цьому стилі набувають величезні розміри, для їх виготовлення використовуються дорогі породи дерева (наприклад, цейлонське чорне дерево, південний горіх). Дзеркала, як правило, прикрашаються ліпниною з рослинним витким візерунком і скульптурами.
 10. 10. Освітлення для інтер'єру в стилі бароко повинно бути приглушеним і м'яким, чого можна домогтися свічками або світильниками з кольоровими абажурами. У формі меблів і деталей інтер'єру в стилі бароко переважають вигнуті лінії і витіюваті візерунки (кручені колони, в'юнкі стебла, гірлянди та ін.).
 11. 11. Класицизм— від латинського classicus — зразковий, норма, порядок. Зазвичай розрізняють класицизм XVII століття і XVIII — початку XIX століть, останній часто іменується неокласицизмом. Певною мірою притаманний мистецтву усіх країн Європи. Для класицизму характерна орієнтація на античну літературу.
 12. 12. Для класицизму властивий строгий порядок і гармонія, ясність і чіткість форм, підкреслено глибоке виховне та повчальне значення мистецтва. Чим відрізняється класицизм в інтер’єрі? Насамперед, великою кількістю картин і розписів на античну тему, стилізованими під Стародавній Єгипет рельєфами, а також скульптурами і вазами всіх розмірів, що імітують давньогрецькі. Меблі — солідні, дорогі, з темного дерева і бронзовими позолоченими накладками. Широко застосовується інкрустація, ліпнина. Пол — паркетний, з красивим і виразним малюнком. В основному, використовуються або світлі, або глибокі, спокійні, насичені кольори.
 13. 13. Ампір (з франц. — імперія) — стиль перших трьох десятиліть XIX століття, що завершує розвиток класицизму. Для нього характерні парадна пишність архітектури та інтер'єрів, пілястри (плаский вертикальний виступ на поверхні стіни), розкіш анфілад (приміщення, з'єднані дверима, розташованими на одній осі) і парадних залів, прикрашених мармуром, бронзою, дзеркалами, живописними панно, позолоченим ліпленням і різьбленням.
 14. 14. Меблі (червоне дерево, карельська береза, ясен та ін.) мають правильні, симетричні форми, прикрашаються різьбленням. Класичні форми меблів підкреслюють такі прикраси, як різьблені пальметки (стилізований віялоподібний лист) та інші античні мотиви. Ніжки і підлокітники крісел виконані у вигляді різьблених фігур фантастичних тварин.
 15. 15. Європейський — пишніший: багато золота, ліпнини, колони, капітелі (верхня частина колони прикрашається орнаментом), дзеркала, розпис на стінах і стелі, важкі драпіровки на вікнах, меблі антикварні або сучасні в ампірному стилі.
 16. 16. Східноєвропейський ампір — менш пишний, але спокійніший, ліричний. Витонченіша ліпнина на стелях, стінах; кришталеві люстри. Драпіровки приглушених тонів. Багато білого або теплого рожевого кольору. Великі вікна і безліч дзеркал. В інтер'єрі переважає легкість, комфортність. Можлива наявність в залах камінів, декорованих бронзовими виробами, дубовий паркет застелений килимом, що гармонує з оббивкою стільців з високими спинками, скатертинами і серветками ніжних пастельних тонів.
 17. 17. У колірній гамі класицизму переважають світлі ніжні відтінки: золотий, блакитний, бежевий, коричневий. Для прикраси кутів, ручок, замків використовується витончена бронзова обробка. Широко використовується дерево, переважно червоне з фарфоровими вставками. Стиль ретро. З'явився на початку XX століття як протилежність декоративній надмірності модерну. Спирається на класику. Стиль ретро. З'явився на початку XX століття як протилежність декоративній надмірності модерну. Спирається на класику.
 18. 18. Покриттям підлоги служить паркет з натурального дерева, що створює ще більше відчуття тепла, затишку і комфорту. Ліпнина служить декором високої стелі, що переносить відвідувачів цього приміщення на кілька століть тому в розкішні зали палаців, в яких проходили імператорські прийоми та бали. Люстри для приміщень в стилі неокласицизм найбільш часто виконуються з кришталю. Такі люстри створюють відчуття урочистості і величі. А всі разом узяті предмети - це чудовий ансамбль, що наповнює приміщення атмосферою розкоші, переваги, пишноти й урочистості.
 19. 19. Зародився він наприкінці ХIХ століття і проіснував до початку ХХ століття, а його згасання припадає саме на початок Першої світової війни. У модерн всі плавне і перетікає - це стосується як меблів, так і планування. Тому для створення стилю використовуються ковані, плетені меблі, а також дерев'яні предмети химерної форми. Велику увагу приділяє модерн декору - всілякі орнаменти тваринного і рослинного походження, а також ліпнина та розпис Головна деталь модерну - натуральне дерево. Предметами меблювання стають м'які, зручні і комфортабельні дивани і крісла, шафи, буфети і комоди. Скло стало головною складовою інтер'єру в стилі модерн.
 20. 20. Невід'ємна частина віденських кафе. Для даного стилю типові асиметрія і використання рослинного орнаменту, декоративні елементи. Класичний стиль інтер'єру передбачає чіткість геометричних форм - це стосується як стін кімнати, так і меблів. Ніяких зайвих деталей, стриманий декор, гладкі однотонні стіни. Допустимо прикраса ліпниною, а орнамент для прикраси частіше з рослинною тематикою.
 21. 21.  Солідні дерев'яні меблі, дзеркала в дерев'яних рамах або рамах з ліпниною, природні камені і натуральні дорогі тканини - неодмінні атрибути класичного інтер'єру.  Підлога повинна мати дерев'яне покриття - це масивна дошка або паркет.  Стіни оббивають дорогою тканиною або обробляють панелями з шпону дерева благородних порід.  Стелі - прості, покриті фарбою і прикрашені ліпними елементами.  У колірному оформленні віддається перевагу спокійним тонам.  В інтер'єрі класичного стилю застосовується центральне освітлення - люстра кришталева або з дорогого скла, а також позолочена люстра з плафонами-свічками або трояндочками. Доповнюється освітлення класичними бра і торшерами з шовковими абажурами.
 22. 22. Сформувався в 60-х роках XX століття. Характеризується створенням предметів і форм, яким немає аналогів у природі. Мінімалізм відрізняється відсутністю узорів, декору, невеликою кількістю аксесуарів. Інтер'єри оформляють в суворому стилі, чистота якого асоціюється з цінностями «благородної простоти». У конструкції меблів використовується нехромована сталь.
 23. 23. (від англ. Ніgh technology — висока технологія). Елегантності цьому молодіжному стилю оформлення залів додає використання сучасних матеріалів — пластика і металу. Виконані зі склопластика, меланіну або ламіновані поверхні столів не потребують скатертин, тому цей стиль передбачає використання тканьових або паперових серветок, які підбирають по колірному вирішенню інтер'єру. Завершує убрання столу посуд з високоякісного пластика, високоміцного прозорого або кольорового скла, тарілки, сервіровка, і столові прибори з металу. (від англ. Ніgh technology — висока технологія). Елегантності цьому молодіжному стилю оформлення залів додає використання сучасних матеріалів — пластика і металу. Виконані зі склопластика, меланіну або ламіновані поверхні столів не потребують скатертин, тому цей стиль передбачає використання тканьових або паперових серветок, які підбирають по колірному вирішенню інтер'єру. Завершує убрання столу посуд з високоякісного пластика, високоміцного прозорого або кольорового скла, тарілки, сервіровка, і столові прибори з металу.
 24. 24. Сільський стиль. Його відрізняє грубувата добротність натуральних матеріалів: глини, дерева, виробів з лози. Внутрішнє оздоблення стін твердими породами дерева (дубом, буком), дерев'яні або плетені столи, стільці, проста кераміка, натуральні тканини (льон, ситець), перегородки відображають ідею створення підприємств ресторанного господарства в народних традиціях. Особливий колорит властивий як американському, так і українському, російському, англійському, скандинавському, швейцарському стилям кантрі. В якості аксесуарів використовуються старовинні речі, книги, засушені квіти. Сільський стиль. Його відрізняє грубувата добротність натуральних матеріалів: глини, дерева, виробів з лози. Внутрішнє оздоблення стін твердими породами дерева (дубом, буком), дерев'яні або плетені столи, стільці, проста кераміка, натуральні тканини (льон, ситець), перегородки відображають ідею створення підприємств ресторанного господарства в народних традиціях. Особливий колорит властивий як американському, так і українському, російському, англійському, скандинавському, швейцарському стилям кантрі. В якості аксесуарів використовуються старовинні речі, книги, засушені квіти.
 25. 25. В японській культурі немає прагнення до розкоші. Важлива особливість японських інтер'єрів — їх освітлення. М'яке розсіяне світло створює відчуття блаженства. Характерна для стилю крупна клітка дерев'яного каркасу простежується у віконних рамах, дверях, розсувних напівпрозорих перегородках. При їх оформленні використовують такі матеріали, як дерево, бамбук. Посуд виготовляється з фарфору, має прості прямокутні або округлі форми. В японському стилі ніщо не перевантажує увагу, дуже ціниться простір, тому використовується мінімальна кількість меблів. Меблі повинні бути простої геометричної форми, до того ж невеликих розміри. Матеріали – натуральні. В японському стилі велике значення приділяють аксесуарам, наприклад таким, як тарілочки з фарфору, витончені картини, свічник, з спеціальним склом, яке збільшує вогонь свічки.
 26. 26. Основний принцип стилю — екологічність, прагнення до єднання з природою. Головні елементи: природні матеріали, природна колірна гамма, зимові сади. Цей стиль передбачає використання живих квітів і рослин. Основний принцип стилю — екологічність, прагнення до єднання з природою. Головні елементи: природні матеріали, природна колірна гамма, зимові сади. Цей стиль передбачає використання живих квітів і рослин. Для обробки стін в еко-стилі широко застосовуються шпалери паперові або природні, зроблені з джуту, бамбука або сизалю. При виборі оздоблювальних матеріалів вважає за краще натуральні матеріали. Для обробки стін в еко-стилі широко застосовуються шпалери паперові або природні, зроблені з джуту, бамбука або сизалю. При виборі оздоблювальних матеріалів вважає за краще натуральні матеріали.
 27. 27. Сучасна архітектура готельного господарства покликана створити комфортабельні умови для перебування гостей і надати їм ряд додаткових послуг. Основні принципи, що беруться до уваги при спорудженні готельного господарства: Споруда (або комплекс будівель і споруд) повинні органічно вписуватися в навколишнє середовище, зберігаючи особливості навколишнього ландшафту. Слід враховувати природно-кліматичні чинники: температуру і вологість повітря, кількість опадів, інсоляцію, швидкість і напрям вітру тощо. Архітектурне, конструктивне і планувальне рішення готельного господарства неповинні бути надмірно дорогими. Планування повинно забезпечувати економічність його експлуатації. Основні зусилля проектантів повинні спрямовуватися на раціональне поєднання поточних і одноразових витрат.
 28. 28.  При проектуванні готельного господарства відіграють рекламні міркування: забезпечення оформлення фасаду, що підкреслює престижність готельного господарства; встановлення рекордів певного напряму (будівництво найвищої споруди, найбільш екзотичної тощо); розташування вітрин торгових центрів готельного господарства тощо.  Планування готельного господарства повинне забезпечувати раціональну організацію обслуговування та відповідний комфорт гостям, відповідати функціональним вимогам.  Готельне господарство повинне відповідати естетичним, технічним, санітарно-гігієнічним, екологічним нормам і рекомендаціям. Необхідно передбачити можливість реконструкції готельного господарства.  Потрібно дотримуватись умови економічності процесу будівництва готельного господарства. Проектування готельного комплексу здійснюється на основі документів нормативного і рекомендаційного характеру. Зміст цих документів різниться в країнах і в готельних ланцюгах.
 29. 29. Централізована композиція - всі групи, за винятком господарської, розміщують в одній будівлі. Така композиція характерна для готельних підприємств, що розташовані в межах міста на обмеженому просторі та дає можливість компактно розташувати різноманітні комунікації; Блокова композиція - основні групи приміщень (житлова група, групи ресторанного господарства, культурно-масового обслуговування і рекреації, лікувально-діагностична) розташовуються в окремих корпусах, сполучених між собою переходами. Дану композицію використовують при спорудженні будівель санаторно-курортних установ (особливо цілорічного функціонування);
 30. 30. Павільйонна композиція - основні групи приміщень знаходяться в окремих будівлях - павільйонах, які не пов'язані між собою. Перевагою павільйонної композиції є максимальне наближення відпочиваючих, що проживають в окремих будиночках, до природного оточення. Але така композиція вимагає значного подовження комунікаційних і інженерних мереж, тому використовують при будівництві сезонних (літніх) установ відпочинку (бази відпочинку, кемпінги, молодіжні табори).
 31. 31. У Німеччині знайшло своє застосування архітектурне рішення готелів у вигляді складеного масиву - будівель з багатьма крилами у формі чотирикутника, підкови і т.п. У Німеччині знайшло своє застосування архітектурне рішення готелів у вигляді складеного масиву - будівель з багатьма крилами у формі чотирикутника, підкови і т.п. Готелі, розташовані в мальовничих місцях, частіше за все мають невелику поверховість. Це створює можливість для тих, хто ними користується, бути в безпосередньому контакті з навколишньою природою Готелі, розташовані в мальовничих місцях, частіше за все мають невелику поверховість. Це створює можливість для тих, хто ними користується, бути в безпосередньому контакті з навколишньою природою Набули популярності готельні будівлі, в яких блок житлових кімнат виглядає у формі Т, Y, приміщення ж загального призначення знаходяться на першому поверсі позаду цього блоку, в павільйонах різної висоти і різних форм, що відповідають функціональним і технічним вимогам.
 32. 32. МІСКІ ГОТЕЛІ Місце розташування міського готелю має бути таке, щоб його можна було легко знайти і дістатися до нього з вокзалу, але воно не повинно перебувати в безпосередньому сусідстві з ним з трьох причин - гігієнічним, функціональним і з точки зору вимог урбанізму. Найбільш вигідним місцем розташування міських готелів є поблизу найбільшого зосередження адміністративних будівель чи економічного центру, в радіусі видимості. Для готельного будинку бажано сусідство парку, річки тощо як елементів, що полегшують розрядку після напруженої роботи.
 33. 33. Готелі для відпочиваючих Вони повинні бути в міру можливості розташовані в пунктах, що забезпечують як можна більше число номерів, що відповідають умовам для огляду навколишньої природи. Архітектура тут грає іншу роль, ніж у місті, де готель може домінувати над іншими будівлями, в місцях же відпочинку вона повинна підкреслювати і виділяти красу природи і в жодному разі не пригнічувати її і принижувати. Вони повинні бути в міру можливості розташовані в пунктах, що забезпечують як можна більше число номерів, що відповідають умовам для огляду навколишньої природи. Архітектура тут грає іншу роль, ніж у місті, де готель може домінувати над іншими будівлями, в місцях же відпочинку вона повинна підкреслювати і виділяти красу природи і в жодному разі не пригнічувати її і принижувати.
 34. 34. Готелі на туристських маршрутах Вони повинні служити лише місцем тимчасового денного або нічного відпочинку для туристів, що відвідують найбільш цікаві місця країни. Відмінною рисою їх є доступність і велика пропускна здатність, які роблять можливим забезпечити гарне і швидке обслуговування масового туристичного руху. Вони повинні знаходитися на головних комунікаціях і добре видно здалека.
 35. 35. Курортні готелі Даний тип готелів надає можливість приїжджаючим не тільки відпочивати, але і користуватися на місці лікувальними ваннами або мінеральними водами. Функції цього типу готелю накладають на будівлю особливий відбиток. Просторі місця для відпочинку і зали для прогулянок впливають на вибір форми просторових рішень як самої будівлі, так і його внутрішнього планування. Для будівництва курортних готелів найчастіше застосовують каскадний тип будівлів де плоскі виступи дахів нижележащих поверхів можуть бути доцільно використані для організації відкритих, іноді озеленених терас, соляріїв і т.д. Нерідко каскадні композиції застосовуються при розміщенні готелів поперек рельєфу.
 36. 36. Серйозною проблемою композиційного рішення фасадів будинків готелів є правильна масштабна характеристика споруди. Сучасні міста з їх широкими магістралями, великими просторами площ і великими житловими комплексами вимагають укрупнення масштабу будівель, які відіграють особливу роль в забудові. Масштабна характеристика споруди вирішується наступними методами: збільшення довжини або висоти забудови; застосування висотної частини споруди з рівною гладдю стін; суцільною сіткою вікон; Перелічені методи застосовуються для багатоповерхових будівель, які можна побачити з далека.
 37. 37. Укрупнення масштабу будинку готелю може бути також досягнуто зміною масштабності окремих деталей, наприклад, формою і характером обрамлення віконних прорізів або зоровим об'єднанням двох і більше віконних прорізів, укрупнюються таким чином композиційну сітку фасаду. Для цієї ж мети в південних районах часто використовують лоджії та балкони, більш велика сітка яких як би накладається на фасадну площину будівлі. У ряді випадків зсув по вертикалі і різноманітність форм балконів сприяють наданню індивідуального образу споруди. Укрупнення масштабу будинку готелю може бути також досягнуто зміною масштабності окремих деталей, наприклад, формою і характером обрамлення віконних прорізів або зоровим об'єднанням двох і більше віконних прорізів, укрупнюються таким чином композиційну сітку фасаду. Для цієї ж мети в південних районах часто використовують лоджії та балкони, більш велика сітка яких як би накладається на фасадну площину будівлі. У ряді випадків зсув по вертикалі і різноманітність форм балконів сприяють наданню індивідуального образу споруди.
 38. 38. Набувають поширення нові прийоми просторової організації будівель з великими за площею і за висотою критими, часто озелененими внутрішніми дворами- атріумами, куди виходять загальні поверхові галереї. Створення таких атріумів дозволяє своєрідно вирішувати архітектурно-просторову організацію готелів та його інтер'єри. Набувають поширення нові прийоми просторової організації будівель з великими за площею і за висотою критими, часто озелененими внутрішніми дворами- атріумами, куди виходять загальні поверхові галереї. Створення таких атріумів дозволяє своєрідно вирішувати архітектурно-просторову організацію готелів та його інтер'єри.
 39. 39. Готельні будівлі повинні створювати просторові рамки з урахуванням специфічних функцій, а також доповнювати існуюче або проектоване вираження даного міського комплексу. Звичайно, це залежить від виду готелю, і тому одну роль відіграє архітектура будівлі в місті, а іншу - біля моря або в горах. Нерідко готелі виконують основну містобудівну функцію в будівництві і забудову великого відрізка магістралі, району, а іноді і цілого міста. В основному це багатоповерхові будівлі. У ряді ж випадків облік містобудівних вимог призводить до обмеження поверховості готелів та істотно впливає на їх об'ємно- просторову композицію.
 40. 40. Завтрашній день готельної індустрії визначається вже сьогодні під впливом клієнтського попиту. Серед основних напрямків розвитку галузі: централізація управління, поява спеціалізованих готелів, орієнтованих на обслуговування певних сегментів ринку, об'єднання об'єктів розміщення з торгово-розважальними й офісними комплексами, будівництво апартаментів для тривалого проживання, керованих готельними операторами. Важливу роль відіграє впровадження передових технологій, завдяки яким значно спростився процес бронювання готельних послуг. Спеціально створені операційні системи забезпечують функціонування внутрішніх служб готелю, наприклад, дозволяють ефективно управляти номерним фондом. Зміни зазнає технічне оснащення номерів. До послуг клієнтів - високошвидкісне з'єднання з інтернетом, панелі управління освітленням та іншими зручностями.
 41. 41. У голландському місті Харлінген працюють апартаменти у вежі підйомного крана У Новій Зеландії можна пожити в Hobbit Motel, який побудований у відповідності з традиціями "архітектури хоббітів" У 2010 році - корпорація Aeros відкриє повітряний готель на базі 4-поверхового дирижабля Aeroscraft ML 866 Другий проект реалізують компанія Massaud Studio і французьке Агентство аеронавігаційних досліджень. Вони працюють над створенням повітряного корабля, на борту якого зможуть розміститися до 40 осіб. Судно зможе розвивати швидкість до 146 км на годину і подолати близько п'яти тисяч кілометрів без дозаправки.
 42. 42. Ще одна тенденція - поява так званих інтелектуальних готелів, в яких зводяться до мінімуму контакти з обслуговуючим персоналом і відкриваються нові можливості по управлінню навколишнім простором. У 1970-х роках в Японії набувають популярності готелі- капсули. Інвестори бачать в них цілий ряд переваг - відносно невисокі витрати, швидка окупність, велика місткість. Готелі з мінімальною площею номерів, які часто не мають вікон, відкривають три британські мережі - Yotel, Easy Hotel і CitizenM. Оператори роблять ставку на невисоку вартість проживання, зручне розташування і застосування інноваційних технологій.
 43. 43. Сенсорні екрани і спеціальні автоматизовані стійки для гостей отримують все більше поширення в готельному бізнесі. Наприклад, стійки для самостійної реєстрації встановлені в готелях мережі Hyatt в США, Канаді та країнах Карибського регіону. Подібна технологія апробується в готельних ресторанах і барах. Корпорація Microsoft розробила спеціальну систему Microsoft Surface, що перетворює весь стіл в великий сенсорний екран. З його допомогою клієнти зможуть ознайомитися з меню і зробити замовлення, послухати музику або пограти в ігри. Нову послугу вже запропонували відвідувачам бару Adour в готелі St. Regis Hotel (Нью-Йорк).
 44. 44. У 2007 році відкрився готель - The Peninsula Tokyo, в якому гостьові кімнати обладнані бездротової прикроватною панеллю управління температурою повітря, освітленням, жалюзі, будильником, телефоном та аудіосистемою. Працює нічне підсвічування дороги у ванну. У номерах є індикатори зовнішньої температури, інтернет-радіо на три тисячі станцій.
 45. 45. За архітектурним проектом, за композиційним способом рішення, за комфортністю проживання кращим є готель "Бурж аль-Араб", побудований на штучному острові біля узбережжя Перської затоки. Його називають символом ОАЕ, і він занесений в книгу рекордів Гіннеса як найвищий готель у світі - його висота 321 метр. Це готель з найрізноманітнішими і дорогими інтер'єрами. Всі 202 номери вищої категорії оформлені в сучасному технократичному стилі, що поєднується з вишуканими атрибутами давньогрецької і античної розкоші. В інтер'єрах будівлі панують різні відтінки синього кольору, в який вливаються червоний, жовтий і золотисті тони. Площа номерного фонду від 170 до 180 м 2. Вікна займають повністю всю стіну і приховані за важкими портьєрами.
 46. 46. Найбільш комфортабельні номери (апартаменти класу "President" і "Royal") - багаторівневі. У спальню можна піднятися з вітальні номери на спеціальному ліфті. Найбільш комфортабельні номери (апартаменти класу "President" і "Royal") - багаторівневі. У спальню можна піднятися з вітальні номери на спеціальному ліфті. Сьогодні в світі все більше уваги приділяється питанням екології; помітна тенденція до створення "зелених" підприємств, включаючи і сферу гостинності. Турбота про навколишнє середовище - один з перспективних напрямків розвитку готельної індустрії. Багато брендів перебудовуються і оновлюються, щоб запропонувати постояльцям не тільки комфортний, але і повністю екологічний сервіс. У Великобританії 84% мандрівників вибирають туроператора, що дотримується політики "екологічної раціональності", з них 68% готові співпрацювати з "зеленими" фірмами, навіть якщо їхні послуги будуть дорожче.
 • ssuser6eb6db

  Sep. 14, 2021
 • ssuser90f73b

  Feb. 17, 2021
 • VikiViki21

  Sep. 12, 2018
 • Nata_iv

  Jan. 19, 2017
 • omaruriel

  Nov. 8, 2015

Наводиться характеристика великих стилів, їх використання в архітектурі і інтер'єрі закладів готельного господарства

Views

Total views

4,052

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

710

Actions

Downloads

69

Shares

0

Comments

0

Likes

5

×