Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
Leading Manufacturing of Utility Gifts
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

Share

Реформа СЭА НДС, версия 2.

Download to read offline

Концепция реформы системы администрирования НДС.

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Реформа СЭА НДС, версия 2.

 1. 1. РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОГО АДМІНІСТРУВАННЯ ПДВ
 2. 2. ПРОБЛЕМИ ЕЛЕКТРОННОГО АДМІНІСТРУВАННЯ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ 2 Ø  Вимивання обігових коштів платників податку внаслідок обов'язковості депонування на ПДВ-рахунках коштів для реєстрації в ЄРПН податкових накладних. Ø  Існування в формулі овердрафту не вирішує цю проблему для: •  платників із високою сезонністю діяльності, •  новостворених підприємств, •  всіх підприємств через високі темпи інфляції, фактичну відсутність овердрафту з 1-го по 20-те числа місяця наступного за звітним.
 3. 3. ВАРІАНТИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ 3 1)  посиленням відповідальності та запровадженням системи заходів, що забезпечують ефективне притягнення до кримінальної відповідальності за махінації у сфері сплати зобов'язань з ПДВ чи 2)  введення принципу формування податкового кредиту лише за фактом сплати податкових зобов'язань. Скасувати необхідність депонування коштів на ПДВ-рахунках з одночасним:
 4. 4. КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ (МОДЕЛЬ ЄС) 4 Зарубіжна практика показує, що боротьба з махінаціями та ухиленням від сплати ПДВ за допомогою притягнення до кримінальної відповідальності їх організаторів та вигодонабувачів має: §  високу ефективність – у країнах із високим рівнем ефективності системи державного управління та правоохоронної системи як її частини – країнах Північної Європи; рівень розкрадань близько 5% від податкових зобов'язань, що підлягають сплаті; §  низьку ефективність – у країнах із низьким рівнем ефективності державного управління та високим рівнем корупції – країнах Східної та Південної Європи;
 5. 5. РОЗКРАДАННЯ ПДВ ТА РОЗВИТОК ДЕРЖАПАРАТУ 5 Джерела: дані МВФ, Індекс Світового Банку. Дані по Україні вказані за 2014 р. Як правило, у країнах з ефективним державним апаратом обсяги втрат ПДВ мінімальні та, відповідно, навпаки: чим гірша якість державного управління, тим більше розкрадань ПДВ. -16 -12 -8 -4 0 4 8 12 16 20 24 28 32 36 40 -1 -0,5 0 0,5 1 1,5 2 2,5 Україна-2014 Італія Іспанія* Греція* Бельгія* Португалія* Франція Німеччина* Данія* Великобританія Нідерланди* Порівняння обсягів втрат ПДВ, якості держуправління та антикорупції . Індекс антикорупції у владі (1996 р.) Індекс ефективності державного управління (1996 р.) Недоотриманий ПДВ, середній % від потенційних надходжень за 3 роки: 1991-1993/ 1994-1996* (верх. шк.)
 6. 6. ПРОПОНОВАНА МОДЕЛЬ: РЕЄСТРАЦІЯ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ (ПН) (TAX INVOICE) 6 Ø  Реєстрація ПН (tax invoice) відбувається в день здійснення операції, але така реєстрація не дає права на формування податкового кредиту і не вимагає зарахування коштів на ПДВ-рахунок. Ø  Зведені ПН (tax invoice) за місяць можуть реєструватися до 1-го числа включно місяця, наступного за звітним. Ø  До 2-го числа місяця, наступного за звітним, усі ПН (tax invoice) мають бути зареєстровані. Ø  За підсумками реєстрації ПН (tax invoice) СЕА ПДВ в автоматизованому режимі обраховує суми податкових зобов’язань і податкового кредиту за виданими та отриманими ПН (tax invoice) та надсилає платникові повідомлення про необхідну суму поповнення ПДВ-рахунку.
 7. 7. ПРОПОНОВАНА МОДЕЛЬ: ФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОГО КРЕДИТУ 7 Ø  20 числа місяця, наступного за звітним, платник сплачує відповідну суму коштів на свій рахунок в СЕА ПДВ/ до бюджету, що призводить до формування податкового кредиту за зареєстрованими ним ПН (tax invoice). Ø  У разі, якщо платником податків не сплачено/ не повністю сплачено суму зобов’язань, що підлягають сплаті до бюджету, його контрагентам на суму недоплати не реєструється податковий кредит. Ø  Не реєструється кредит або за останніми зареєстрованими постачальником ПН (tax invoice), або за ПН (tax invoice), обраними самим продавцем. Ø  СЕА ПДВ повідомляє покупцям про несформування податкового кредиту за цими ПН (tax invoice) і про збільшення розміру податкових зобов’язань, що підлягають сплаті до бюджету, до 20 числа наступного місяця. Ø  У разі, якщо різниця між сумою зобов'язань і сумою, сплаченою до бюджету, перевищує суму овердрафту, на відповідну суму контрагентам платника не реєструється податковий кредит.
 8. 8. ПРОПОНОВАНА МОДЕЛЬ: ДОСТРОКОВА СПЛАТА ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ 8 Ø  Платник податків здійснює дострокову сплату податкових зобов’язань 1)  при імпорті товарів на митну територію України; 2)  при добровільному поповненні свого рахунку у СЕА ПДВ; Ø  На суму достроково сплачених зобов’язань платник податків може: 1)  достроково сформувати податковий кредит за ПН (tax invoice), що зареєстровані на нього продавцями та/ чи зареєстрованими ним на своїх покупців; 2)  здійснити переведення коштів зі свого рахунку у СЕА ПДВ на рахунок продавця, для реєстрації на нього ПН (tax invoice) (передоплата) та дострокової реєстрації податкового кредиту. Ø  Платник податків може також зарахувати суму достроково зареєстрованого податкового кредиту до дострокової сплати податкових зобов’язань за зареєстрованими ним ПН (tax invoices).
 9. 9. ПРОПОНОВАНА МОДЕЛЬ: ЗНЯТТЯ КОШТІВ З РАХУНКУ В СЕА ПДВ 9 Ø  Платник податків може зняти кошти з ПДВ-рахунку в СЕА ПДВ в сумі перевищення зареєстрованого податкового кредиту над сплаченными зобов'язаннями. Дана ситуація може скластися, наприклад, у тому випадку, коли після дострокової сплати зобов’язань платником податків, для дострокової реєстрації податкового кредиту, за зареєстрованими ПН (tax invoices) на контрагента-покупця, контрагент-продавець достроково зареєстрував податковий кредит за зареєстрованими на нього ПН (tax invoices).
 10. 10. МИХАЙЛО СОКОЛОВ, Виконавчий Партнер, Кесарев Консалтинг ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ! 10
 • LanaVivant

  Apr. 6, 2016
 • MohamedNasr68

  Mar. 20, 2016

Концепция реформы системы администрирования НДС.

Views

Total views

674

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

5

Actions

Downloads

5

Shares

0

Comments

0

Likes

2

×