Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ
У МОГИЛІВСЬКІЙ ЗОШ І-ІІІ
СТУПЕНІВ
ПЛАН ТИЖНЯ ПСИХОЛОГІЇ
23.04.2014.
Оголошення плану тижня.
Лінійка-гра “Азбука маркіза Етикета» для 1-4 кл.
Випуск психолог...
Психологічна газета
Притча про позитивне мислення
Якось старий учитель сказав своєму учневі:
- Будь - ласка, оглянь цю кім...
Юні читачі психологічної газети –
учні 7 класу
Поради психолога
Не можу відповідати біля дошки, хвилююся. Що робити?
Для психічно сильної й урівноваженої лю­дини такий п...
Людина лише там чогось домагається, де вона
сама вірить у свої сили.
Л.Фейєрбах
Позитивне мислення надає людині кілька чуд...
3) ігноруйте негативні думки, замінюючи їх оптимістичними;
4) перш, ніж почати будь-яку справу, чітко візуалізуйте у своїй...
Панорама тестів “Пізнай себе”
Тест «Колір мого настрою»
Оберіть із 8 запропонованих кольорів той, який вам подобається найбільше, та той, який
вам подоб...
ЧЕРВОНИЙ. Символізує імпульс, волю до перемоги, потяг до активної дії, до спорту, боротьби, змагання,
ініціативи у всьому....
Тест «Чи товариські ви?».
Я хочу запропонувати тобі тест, за допомогою якого ти можеш перевірити свою здатність до
товариш...
• 5. Однокласник запросив вас на день народження, а товариша - ні. Ви:
• а) нічого не скажете йому і підете самі - 1;
• б)...
Заняття з першокласниками “В гостях
у Розвивайка”
Лінійка-гра для1-4 класів
“Азбука марікза Етикета
Година спілкування “Шкідливі
звички”, 7-і класи
Бережи здоров'я змолоду.
Народне прислів'я
Інформаційна довідка
Кожній людині у житті доводиться вибирати, адже зрештою, вона має на це право. Для того,
щоб зробити ...
Наркотики були відомі ще в давні часи (гр.narke – заціпеніння, заніміння; mania –
пристрасть, божевілля).
Ейфорія і неадек...
Акція Намалюй гарний настрій
(1 клас)
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
psychology
You’ve finished this document.
Download and read it offline.
Upcoming SlideShare
What to Upload to SlideShare
Next
Upcoming SlideShare
What to Upload to SlideShare
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

0

Share

psychology

Download to read offline

 • Be the first to like this

psychology

 1. 1. ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ У МОГИЛІВСЬКІЙ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ
 2. 2. ПЛАН ТИЖНЯ ПСИХОЛОГІЇ 23.04.2014. Оголошення плану тижня. Лінійка-гра “Азбука маркіза Етикета» для 1-4 кл. Випуск психологічної газети «Уроки життя». 24.04.2014. Акція «Намалюй гарний настрій». 1 кл. Випуск психологічної газети «Уроки життя». Година спілкування з 7-ми кл. «Шкідливі звички» 25.04.2014. Панорама тестів «Пізнай себе». Випуск психологічної газети «Уроки життя». Година спілкування «В гостях у Розвивайка» 1 кл.
 3. 3. Психологічна газета Притча про позитивне мислення Якось старий учитель сказав своєму учневі: - Будь - ласка, оглянь цю кімнату і спробуй знайти у ній все, що має коричневий колір. Молодий чоловік оглянувся. В кімнаті було багато коричневих предметів: дерев’яні рами картин, диван, карниз для занавісок, книжки і ще багато різних дрібниць. - А тепер закрий очі і перечисли всі предмети… блакитного кольору, - попросив учитель. Молодий чоловік розгубився: - Але я нічого не помітив! Тоді учитель сказав: - Відкрий очі. Подивися, як тут багато блакитних предметів !!! Це була правда: блакитна ваза, блакитні рамки фотографій, блакитний килимок. Учень відповів: - Але ж це хитрість! Адже я за вашою вказівкою шукав коричневі, а не блакитні предмети! Учитель тихо зітхнув, а потім посміхнувся: - Саме це я і хотів тобі показати! Ти шукав і знаходив тільки коричневий колір. Так само відбувається з тобою і в житті: ти шукаєш і знаходиш тільки погане і не помічаєш все хороше! - Мене завжди вчили, що слід чекати гіршого, і тоді ніколи не виявишся розчарованим. А якщо гіршого не станеться, то мене чекає приємний сюрприз. Ну, а якщо я завжди буду надіятись на краще, то ризикую бути розчарованим. - Упевненість в користі очікування гіршого заставляє нас не помічати все хороше, що відбувається у нашому житті. Якщо чекаєш гіршого, то обов’язково його і отримаєш. І навпаки. Можна знайти таку точку зору, з якою кожне переживання буде мати позитивне значення. З цієї хвилини ти будеш шукати у всьому щось позитивне!
 4. 4. Юні читачі психологічної газети – учні 7 класу
 5. 5. Поради психолога Не можу відповідати біля дошки, хвилююся. Що робити? Для психічно сильної й урівноваженої лю­дини такий період означає напруженішу діяльність, мобілізацію всіх резервів. Якщо ж цього не відбувається, то найчастіше виникає побоювання не впоратися зі справою, метуш­ливість, страх, тривога за наслідки. Часом лю­дина виявляється настільки деморалізованою, що практично «вибуває з гри». Існує багато прийомів, які дозволяють упо­ратися з передстартовим хвилюванням. От деякі з них. 1. Підготовка і ще раз підготовка! Прийшовши до класу, постійте там, де вам, можливо, до­ведеться відповідати. Походіть, роззирніться, звикніть, помалюйте на дошці, огляньте простір — зробіть його своїм. Ну, що? Нічого страшного: стерті парти, знайомі фізіономії од­нокласників (самі нічого не знають), пописана дошка... Якщо у класі нікого немає, спробуйте поговорити — голосно, начебто для всіх. Утім, навіть якщо у класі хтось є (ще краще!), зро­біть якесь оголошення, повідомте приємну но­вину. 2. Дихайте рівно! Коли вас викликали — не поспішайте! Виходьте до дошки повільно, не кваплячись, не збиваючи подих, цей час ви­користовуйте для того, щоб зібратися з дум­ками, пригадати зміст відповіді. Вийшовши до дошки, не починайте одразу торохкотіти й сипати даними — зробіть паузу, переведіть подих, а в цей час іще раз зберіться з думками. (До речі, чи не курите ви? Якщо так, то краще кинути.) 3. Двійник. Вийшовши в центр класу, уявіть, що це не ви переминаєтеся в дошки, а хтось інший — ваш двійник. А ви в цей час спокійно собі хрумкаєте чіпси на останній парті й слухаєте дзижчання свого товариша. Ну як, вийшло? 4. Спогади. Як відомо, звичне і знайоме хвилює менше, ніж невідоме. Тому, опинившись біля дошки, зрозумійте, що ви тут не вперше, до цього і потому таких виходів —- як вдалих, так і невдалих — ще буде вдосталь. Краще частіше згадувати саме вдалі відповіді — вони вселяють упевненість у власних силах. 5. Тріумф. Цього разу завдання полягає в тому, щоб переконати себе: усе буде гаразд, на вас очікує тріумф — повага вчителя, подяка батьків і визнання однокласників. Але! Успіх багато в чому залежить від того, наскільки ви підготу­валися до уроку. 6. Буває й гірше. Повірте у те, що ваша від­повідь біля дошки — ситуація досить пересічна, що легко забувається, десь навіть повсякденна і для інших малоцікава. То чи варто витрачати свої нервові клітини? Адже бувають і гірші при­годи. От, наприклад, одного разу мій знайомий зустрів у тайзі ведмедя... і навіть учительки поруч не виявилося. А що, як не чекати, доки вас викличуть, а під­няти руку самому — і що буде, те й буде?! Змо­жете переконатися, що нічого страшного не ста­неться, а якщо ви добре підготовлені, то до­сягнете успіху й одержите гарну оцінку.
 6. 6. Людина лише там чогось домагається, де вона сама вірить у свої сили. Л.Фейєрбах Позитивне мислення надає людині кілька чудових рис, властивих переможцю: як, наприклад, впевненість у собі, віра в успіх задуманого, що породжує бажання працювати і працювати... крім того, в разі невдач, позитивне мислення допомагає швидше подолати страх перед новими невдачами і знову мобілізувати сили. Мало того, деякі розумні люди говорять, що думка матеріалізується... тож... Два золотих правила позитивного мислення 1. Якщо вийшло один раз, вийде і другого. 2. Вийшло небагато, вийде і більше. Ось лише кілька порад, які допоможуть розвинути силу позитивного мислення: 1) завжди використовуйте тільки позитивні слова і в думках, і під час розмови. Такі, як “я можу”, “я здатний”, “це можливо”, “я зможу це зробити”; 2) пропускайте у свою підсвідомість тільки відчуття сили, щастя та успіху;
 7. 7. 3) ігноруйте негативні думки, замінюючи їх оптимістичними; 4) перш, ніж почати будь-яку справу, чітко візуалізуйте у своїй свідомості її успішний результат; 5) щоденно читайте щось натхненне та життєствердне; 6) більше посміхайтеся, це допоможе мислити позитивно; 7) дивіться фільми, які допомагають відчувати себе щасливим, скоротіть час перегляду новин і негативних передач; 9) асоціюйте себе з людьми, які мислять позитивно; 10) завжди сидіть і ходіть з прямою спиною (це зміцнить впевненість у собі і наповнить внутрішньою силою); 11) більше гуляйте і займайтеся будь-якою фізичною активністю (це допоможе виробити позитивне ставлення); Керуючись запропонованими порадами, ви привчите свій розум думати позитивно і ігнорувати будь-який негатив. Продовжуйте тренувати мозок на формування позитивного мислення. Це може зайняти деякий час, але в результаті у вас виробиться звичка мислити позитивно.
 8. 8. Панорама тестів “Пізнай себе”
 9. 9. Тест «Колір мого настрою» Оберіть із 8 запропонованих кольорів той, який вам подобається найбільше, та той, який вам подобається найменше. Ваш улюблений колір символізує ті якості, які є провідними у вашому характері. Якщо якийсь колір вам різко не подобається, то ті якості, які він символізує, ви відкидаєте. СІРИЙ. Кожен, хто ставить його на перше місце, хоче відмежуватися, залишити себе вільним від певних зобов’язань, ні в чому не брати участі. Якщо у вас сірий колір на останньому, «не улюбленому» місці – то ви не приймаєте неучасті, вважаєте, що повинні втрутитися в усе, що відбувається довкола вас. Ви схильні брати на себе відповідальність за все, що відбувається довкола. Але намагайтеся уникати настирливості, нав’язливості. СИНІЙ. Колір спокою, задоволеності. Той, хто любить синій колір, має потребу у спокійному, впорядкованому оточенні,вільному від безладдя та обмежень, за якого події відбуваються плавно, згідно зі звичкою, традицією. Якщо синій вам не подобається, то ви не прагнете спокою та розміреності, навпаки, любите постійні зміни у житті. ЗЕЛЕНИЙ. Колір наполегливості, напруження, досягнень. Той, хто любить зелений колір, має високе честолюбство і згоден докладати зусиль для досягнення високих результатів. Ті, кому зелений не подобається, відкидають тиск обов’язків та можуть задовольнитися незначними перемогами.
 10. 10. ЧЕРВОНИЙ. Символізує імпульс, волю до перемоги, потяг до активної дії, до спорту, боротьби, змагання, ініціативи у всьому. Відкидання червоного кольору свідчить про те, що у ситуації високої активності, боротьби, людина почуває себе не комфортно. Також нелюбов до червоного кольору може бути ознакою втомленості, потреби у відпочинку. ЖОВТИЙ. Колір розкутості, звільнення від проблем та обмежень. Якщо ви дуже любите жовтий колір, то час від часу ви можете бути зразками працьовитості, але ваші зусилля не постійні. Прихильність до жовтого – це бажання свободи та очікування великого щастя в майбутньому. Проте таким людям варто не піддаватися зайвій безтурботності. Нелюбов до жовтого кольору часто свідчить про невпевненість у собі, схильність підозрювати проблеми там, де їх ще немає, «про запас». ФІОЛЕТОВИЙ. Суміш синього та червоного. Свідчить про багату уяву, потребу в тонкому розумінні, схваленні. Бажання подобатися навколишнім своєю чарівністю, манерами. Прагнення до духовної єдності зі своїми близькими. Якщо для вас фіолетовий колір займає останнє місце, то ви віддаєте перевагу практичним діям, не довіряєте чомусь абстрактному, відірваному від буденного життя. КОРИЧНЕВИЙ. Люди, що люблять коричневий колір, надають дуже велике значення відчуттю безпеки, фізичного комфорту, своєму домові, сім’ї. Вони не мають якогось бажання виділитися із натовпу,тихе, спокійне, задоволене життя їх цілком влаштовує. Ті, хто не люблять коричневого кольору, навпаки, мають прагнення показати себе перед іншими, вони незалежні, прагнуть до яскравого успіху, навіть згодні жертвувати задля цього своїм комфортом та спокоєм. ЧОРНИЙ. Ті, у кого чорний на першому місці, виявляють протест проти наявного порядку речей, схильні повставати проти долі, діяти часом безрозсудно. Нелюбов до чорного кольору вказує на спокійну вдачу, бажання залагодити конфлікти мирним шляхом.
 11. 11. Тест «Чи товариські ви?». Я хочу запропонувати тобі тест, за допомогою якого ти можеш перевірити свою здатність до товаришування й дружби 1. Ваш товариш захворів і не прийшов до школи. Ви: а) зателефонуєте йому й поцікавитеся здоров'ям - 5; б) ніяк не відреагуєте -1; в) відвідаєте його, якщо хвороба неінфекційна, - 10. 2. Товариш не впорався із домашнім завданням. Ви: а) дасте йому списати - 5; б) допоможете розібратися - 10; в) удасте, що вас це не стосується, - 1. 3. Вам дуже хочеться морозива, і ви маєте гроші, та поряд з вами товариш, у якого немає грошей. Ви: а) купите морозиво тільки собі - 1; б) позичите товаришеві гроші - 5; в) купите два морозива, сподіваючись, що і товариш для вас нічого не пожаліє, - 10. 4. Вам подобається одна й та сама дівчинка (хлопчик). Ви: а) обидва (обидві) намагаєтеся якнайдужче сподобатися їй (йому) - 10; б) удаєте, що нічого не помічаєте, і намагаєтесь уникати цієї теми - 5; в) при нагоді намагаєтеся розповісти про друга (подругу) щось не дуже гарне - 1.
 12. 12. • 5. Однокласник запросив вас на день народження, а товариша - ні. Ви: • а) нічого не скажете йому і підете самі - 1; • б) попросите однокласника запросити й товариша - 10; • в) підете самі, попередньо пояснивши товаришеві ситуацію, що склалася, - 5. • 6. Товариш отримав не дуже приємне доручення: прибрати клас чи вимити вікна. Ви: • а) залишитеся після уроків і допоможете йому - 10; • б) поспівчуваєте йому і підете додому - 5; • в) порадієте тихцем, що таке доручення отримав він, а не ви, - 1. • 7. Ваш товариш виграв приз у складному конкурсі. Ви: • а) постараєтеся взяти участь у подібному конкурсі -5; • б) порадієте за свого товариша - 10; • в) у душі позаздрите йому - 1. • Якщо ви набрали: • 60—70 очок. Ваші друзі можуть пишатися дружбою з вами. Ви дуже надійна людина, з вами - хоч у вогонь, хоч у воду. У вас із другом повне взаєморозуміння. 20—59 очок. Ви непоганий товариш. Та тільки й того. Ви обережний, нерішучий, все заздалегідь розраховуєте. Але часом щось дуже важливе в житті проходить повз вас. Поміркуйте над цим. • Менше 20 очок. Навряд чи поруч з вами є справжній друг. І винні в цьому ви самі. Бо вам і самому не хотілося б мати такого друга. Спробуйте змінити свої стосунки з товаришами, якщо не хочете залишитися самотнім. • Завершивши роботу, порадьтеся зі своїми однокласниками: чи збіглися ваші думки про себе з результатами тесту? Що вам хотілося б у собі змінити?
 13. 13. Заняття з першокласниками “В гостях у Розвивайка”
 14. 14. Лінійка-гра для1-4 класів “Азбука марікза Етикета
 15. 15. Година спілкування “Шкідливі звички”, 7-і класи Бережи здоров'я змолоду. Народне прислів'я
 16. 16. Інформаційна довідка Кожній людині у житті доводиться вибирати, адже зрештою, вона має на це право. Для того, щоб зробити правильний вибір, людина повинна усвідомити: ким вона хотіла б стати в житті, що слід зробити, щоб досягти цього. І тільки тоді можна зробити свій власний вибір і набути шкідливих звичок, яких потім важко позбутися. Мається на увазі куріння, пияцтво, наркотики і т. і. В Україні серед 15-річних курять принаймні один раз на тиждень - 45%, хлопці та дівчата 23%, а щодня у цьому віці курять 35% підлітків. Це один з найбільших показників у Європі. Від хвороб, пов’язаних з курінням, в Україні гине 110 – 120 тис. людей. Результати показали, що вік в якому молодь спробувала цигарки – це від 9 до 13 років. В основному всі починали курити в компанії під впливом друзів. Алкоголь – отрута! Він викликає захворювання шлунку та інших органів людини. Особливо алкоголь небезпечний для дітей. Навіть декілька ковтків спиртного викликають отруєння, яке може привести до смерті. Наслідки вживання алкоголю страшні: провали пам’яті; порушення функцій головного мозку та нервової системи; серцево-судинні захворювання; цироз печінки.
 17. 17. Наркотики були відомі ще в давні часи (гр.narke – заціпеніння, заніміння; mania – пристрасть, божевілля). Ейфорія і неадекватна веселість, дивне заціпеніння після. Вживання зілля з різних рослин незмінно супроводжували грецькі вакханалії, релігійні свята мешканців джунглів і Амазонки або верхів'я Нілу. У наші дні наркоманія стала хворобою незахищених верств суспільства, а точніше, самих слабких її членів. Наркоманія в світі продовжує "молодіти". За останніми даними, більше 60% наркоманів - люди у віці 18-30 років і майже 20% - школярі. Середній вік прилучення до наркотиків становить 15-17 років, але почастішали випадки первинного вживання наркотиків дітьми 11-13 років. Відзначено і випадки вживання наркотиків дітьми 6-7 років! У першу чергу наркотики впливають на психіку, вона призводить до духовної деградації і повного фізичного виснаження організму. Наркоман - раб наркотика; заради нього він піде на будь-яку низість і злочин, що рано чи пізно приведе його до смерті. Навіть одного прийому достатньо, щоб стати "залежним". Дорогі наші діти! Гра в життя і смерть починається легко і весело – з друзями, компанією, бо одна із причин вживання шкідливих звичок – це прагнення бути як усі. А з бездни доводиться вбиратися поодинці. Мало в кого вистачає на це сил. Тож жити чи не жити – ось в чом питання. І вам обирати свій шлях самим. Сашки і Артеми, Євгени, Артури, Оленки, Маринки та Наталки, всі наші учні! Якщо ви не стали рабами шкідливих звичок – не робіть до цього перший крок. Добре знайте, що це може зруйнувати ваше здоров’я, не починайте ані курити, ані пити, не за компанію, не без компанії. Бережіть своє здоров’я!
 18. 18. Акція Намалюй гарний настрій (1 клас)

Views

Total views

547

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

158

Actions

Downloads

4

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×