Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
Медіаосвіта. Бобир
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

2

Share

Download to read offline

діти та медіа

Download to read offline

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

діти та медіа

 1. 1. Дейнека Лідія Борисівна
 2. 2. ЩО ТАКЕ МЕДІА????????? ЗУСТРІЧ РАДІСНА, НЕСПОДІВАНА ЗАХОПЛЮЄ, ДИВУЄ, ЗБАГАЧУЄ РАДІСТЬ СПІЛКУВАННЯ ЗНАЙОМСТВО Термін «медіа» походить від латинського «medium» (засіб, посередник), «media» (засоби, посередники) позначають технічні засоби створення, зберігання, поширення, сприйняття інформації та обміну її між автором повідомлення і масовою аудиторією, і в сучасному світі повсюдно вживається як аналог терміна ЗМК - засоби масової комунікації.
 3. 3. КІНО
 4. 4. ПРЕСА
 5. 5. ІНТЕРНЕТ
 6. 6. РАДІО
 7. 7. МОБІЛЬНА ТЕЛЕФОНІЯ, ЦИФРОВЕ , СУПУТНИКОВЕ ТА КАБЕЛЬНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ Згідно з даними Національного союзу сімейних асоціацій, неповнолітня аудиторія щорічно проводить у середньому 154 години якісного часу (тобто періоду неспання) з батьками і 850 годин - з вчителями, у той час як на контакти з різними екранними медіа у дітей відводиться 1400 годин. У сучасних містах контакти людини з медіа перевищують 11:00 в день, телевізор включений у квартирах / будинках в середньому 7 годин 38 хвилин щодня, а діти від двох до дванадцяти років у середньому дивляться телевізор 25 годин на тиждень.
 8. 8. МОЖЛИВОСТІ ЕЛЕКТРОННИХ МЕДІА Під електронними медіа розуміються ті технічні засоби, які роблять можливим: •мультімедійность (інтеграцію різних медіа у певне комп'ютерне подання - гіпертекст); •інтерактивність (в широкому, значенні взаємодія); •моделювання (перш за все, це моделювання реальних об'єктів і процесів) •продуктивність (автоматизація нетворчих, рутинних операцій, забирають у людини багато сил і часу).
 9. 9. Медіа –інструмент сучасного учителя
 10. 10. МУЛЬТИМЕДІЙНІ ЗАСОБИ Слово «мультимедіа» стало популярним з 90-х років минулого сторіччя. Multimedia - (англ.) багатокомпонентна середовище, що дозволяє використовувати текст, графіку, відео і мультиплікацію. ММЗ, які Форми подання Способи сприйняття Текст, малюнки, картинка, Візуальні. роздруківки графіка тривалість сприйняття Динамічні. Кіно, відео, звукозапис Візуальні, звукові. Тривалість сприйняття застосовуються в навчанні Статичні. Телебачення, Фото, касети, Користувач сам визначає визначає виробник (автор) відео, кіно СD, DVD. Кіно, відео, звук, текст, Інтерактивні. Інтерактивне комп'ютер, Інтернет ТБ, Візуальні, звукові. Користувач має право графіка, і моделювання анімація, можливість інформації вільного та (розпорядження) її доступу до компонування
 11. 11. ВИКОРИСТАННЯ ГЛОБАЛЬНИХ МЕРЕЖ ВИКОРИСТАННЯ ГЛОБАЛЬНИХ МЕРЕЖ Глобальні мережі конкурують з класичними ЗМІ. При цьому Інтернет успішно обслуговує як індивідуальні комунікації (електронна пошта), так і вирішує загальноосвітні завдання (шкільна або освітня мережа). Все це вимагає від викладача постійного розширення його компетенцій.
 12. 12. ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНОЇ ДОШКИ Інтерактивна дошка, володіє усіма якостями традиційної шкільної дошки і разом із тим: •має більш широкі можливості графічного коментування екранних зображень; •дозволяє контролювати і проводити моніторинг роботи всіх учнів класу одночасно; •природним чином (за рахунок збільшення потоку пропонованої інформації) збільшити навчальне навантаження учня в класі; •забезпечити ергономічність навчання; •створювати нові мотиваційні передумови до навчання; •вести навчання, побудоване на діалозі; •навчати за інтенсивними методиками із застосуванням кейс-методів.
 13. 13. ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДРУЧНИК Електронний підручник - автоматизована навчальна система, що включає в себе дидактичні, методичні та інформаційнодовідкові матеріали з навчальної дисципліни, що дозволяє використовувати їх для самостійного отримання знань та самоперевірки знань.
 14. 14. ПОТРЕБА ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ Гра
 15. 15. П І Д Л І Т К И С П І Л К У В А Н Н Я
 16. 16. СТАРШОКЛАСНИКИ САМОСТВЕРДЖЕННЯ
 17. 17. Медіа-освіта вчителів Батьківська медіа-освіта Шкільна медіа-освіта Дошкільна медіа-освіта Позашкільна медіа-освіта
 18. 18. ШКІЛЬНА СИСТЕМА МЕДІАОСВІТИ ШКІЛЬНА МЕДІАСТУДІЯ ШКІЛЬНА ГАЗЕТА ВИКЛАДАННЯ КУРСУ “МЕДІАКУЛЬТУРА” КОНКУРСИ ДИТЯЧОЇ МЕДІАТВОРЧОСТІ ЕЛЕМЕНТИ МЕДІАОСВІТИ НА УРОКАХ СИСТЕМА ВИХОВНИХ ШКІЛЬНЕ РАДІО ПОЗАКЛАСНИХ ЗАХОДІВ МЕДІАТЕКА ШКІЛЬНИЙ САЙТ, ФОРУМИ…
 19. 19. БЕРЕЖИ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ!!!
 20. 20. Читай! Дивись! Пізнавай нове!
 21. 21. Шукай натхнення у спілкуванні х колегами! Обмінюйся досвідом!
 22. 22. Підтримуй комунікації і будуй нові!
 23. 23. Розробляй плани, схеми, стратегічні конфігурації
 24. 24. Концентруйся на можливостях, а не на проблемах!
 25. 25. Говори не «Я», а «МИ»
 26. 26. Бери на себе відповідальність!
 27. 27. Зміни в освіті, що відбуваються під впливом стрімкого впровадження інформаційних технологій в усі сфери життя, висувають серйозні вимоги до рівня компетентності педагога, якому необхідно освоювати роль консультанта для учня.
 28. 28. Виникає питання в педагогічних аспектах: «Як ми виховуємо наших дітей сьогодні?», Адже завтра вони самі будуть мати дітей і повинні залишатися компетентними у своїй діяльності аж до XXII століття і далі.
 29. 29. • Створити шкільну медіатеку • Розробити орієнтовну тематику виховних годин з медіакультури для учнів 1 – 11 класів з урахуванням вікових особливостей • Розробити план батьківського лекторію з питань медіаосвіти • Сприяти розвитку учнівської медіатворчості
 • KetrinKvasova

  Jan. 23, 2016
 • ketrin_kvasova

  Dec. 19, 2015

Views

Total views

1,380

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

67

Actions

Downloads

35

Shares

0

Comments

0

Likes

2

×