Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
Susid.com.ua presentation for Best Urban Social Startup
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

3

Share

ConnecTABLE - initiative for neighborhoods

Download to read offline

initiative for neighborhoods

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

ConnecTABLE - initiative for neighborhoods

 1. 1. Ініціатива по створенню згуртованої сусідської спільноти у дворах спальних районів. Проект
 2. 2. Населення спальних районів зіштовхується із відчуженням місця, в якому вони проживають та людьми, з якими вони щодня перетинаються у подвір’ї. Пасивність переважає в наших дворах. Навіть коли рідкі активісти вирішують змінити ситуацію – механізму втілення їхніх ідей не існує. Наша мета – створити умови, що сприяють спілкуванню, платформу для діалогу і дії. Про проект Як саме ми допомагаємо місту цим проектом?
 3. 3. Ми прийшли до ідеї фестивалю connecTABLE як відправної точки соціалізації. Звертаючись до традиційної культури розмови, спільного обіду та родинної атмосфери, ми уявили собі довгий стіл як символічне місце для спілкування. Так як це не просто спонтанне свято вихідного дня, а й комплексна робота над кожним двором, підготовка фестивалю проходитиме в кілька етапів таких, як: - соціально-просторове дослідження двору, - проведення кілька заходів для виявлення ініціативної групи мешканців, - розробка програми фестивалю спільно з жителями двору. Розпочавши з малого – ініціативи сусідства, ми апелюємо до самостійності, відповідальності та боремося з пасивністю. Ми сподіваємося, що з часом подібні соціальні проекти внесуть відчутний внесок в зміну структури муніципальних та міських програм та існуючої ситуації управління та економіки міста. Про проект Що конкретно проект змінює у місті?
 4. 4. Група 1 Мешканці подвір’я, де реалізовується проект. Група2 Представники місцевої адміністрації, бізнеса, девелопери. Група 3 Експерти: архітектори, урбаністи, студенти, міські активісти Наша цільова аудиторія Кому це потрібно?
 5. 5. Група 1 Мешканці подвір’я будуть залучені в проект під час його реалізації методом дослідження і організації ряду активностей в подвір’ї. Жителі отримуватимуть консультацію з побутових питань, розроблятимуть ідеї по використанню спільного простору. Група2 Ми будемо запрошувати до діалогу з мешканцями представників адміністрації та бізнесу для обговорення результатів ініціативи та взаїмодії. Група 3 Ми плануємо робити документальну відео- фото фіксацію всіх стадій підготовки та реалізації проекту, результатом чого планується виготовлення документального фільму, перегляд якого можна буде організовувати на різних заходах. Крім того ми плануємо активну освітню діяльність по нашій темі для розвитку подібних ініціатив. Наше вирішення проблеми Як проект вирішує проблему певної групи?
 6. 6. Наш секретний рецепт, без якого проект не може зробити хтось інший, або чому ми зможемо зробити це класно Наш основний принцип - це залучення місцевих жителів в процес підготовки фінального спільного свята. Це важливо для того, щоб наша ініціатива не сприймалася як чужа інтервенція. Наш символ - це довгий стіл-конструктор як символічне місце для спілкування. Технологія розробки столу є наша унікальна ідея. Наш підхід - комплексний, тому підготовка фестивалю проходитиме в кілька етапів таких, як: • соціально-просторове дослідження подвір’я для розуміння проблем та задач, які проект налаштований вирішити; • проведення ряду активностей із залученням місцевих для виявлення ініціативної групи мешканців;
 7. 7. Cхожі ? Типу схожі • Дивовижні • Місто сад • Двір правди • Стадіон Старт Поза конкуренцією ? Конкуренція Хто ще є на ринку/в середовищі?
 8. 8. Конкурентні переваги — Комплексний підхід (дослідження та програмування) — Стіл-конструктор як інструмент — Міждисциплінарна команда (архітектори, дизайнери, соціологи, активісти, документалісти, соціокультурні менеджери)
 9. 9. Бізнес-модель Стіл - конструктор може мати додаткові способи його використання і стати іструментом тактичного підхіда до перетворення міського середовища. Тобто не тільки бути символом нашого проекту, а має з’являтись чи на різних інших міських заходах, чи стати постійном елементом якогось публічного простору. Наприклад, як “chairbombing” (бомбардування стільцями) - ініциатива від команди з Брукліна DoTank, коли зроблені с палет стільці спочатку почали хаотично з’являтися у місті, а потім на постійно залилишились біля одного з популярних кафе Брукліна як його невід’ємна частина.
 10. 10. Етапи розвитку проекту • Етап 1 (1 червня - 1 вересня): Київ, розробка столу-конструктору, проведення дослідження та фестивалю в трьох дворах на гроші гранта Best Urban Social Startup. • Етап 2 (1 вересня 2015 - 1 березня 2016): аналіз результатів, розробка франшизи проекту в Києві та регіонах. • Етап 3 (1 березня 2016 - 1 вересня 2016): проведення проекту в регіонах.
 11. 11. Команда та радники проекту • Марія Семененко - соціокультурний менеджер • Дмитро Ісаєв - архітектор • Анна Доброва - архітектор • Даша Заічанка - графічний дизайнер • Анна Камишан - урбаніст • Савва Кузьменко - бухгалтер • Анна Попович - волонтер проекту • Олексій Биков - архітектор • Дарина Багачук - моральна підтримка • Лера Гуєвська - аніматор
 12. 12. Чому наш проект? Ми націлені на створення дружелюбного, справедливого й екологічного міського простору. Наш проект відповідає філософії тактичного урбанізму, або теорії малих справ, згідно якої маленькі локальні зміни можуть привести до великих і глобальних змін як у місті, так і в суспільстві. Ми впевнені, що громодянські ініціативи можуть привернути увагу до проблеми більшої кількості людей, не залучених в процес активних дій, сформувати суспільний запит на зміну і згодом знайти підтримку у адміністрації міста. Крім того, влада може використовувати результати тимчасового експерименту для запуску своїх пілотних і тестових програм. Основне завдання - показати жителям, що від них багато що залежить, вони самі можуть перетворити те місце, де живуть і зацікавити цим владу міста. Розпочавши з малого - ініціативи сусідства, ми апелюємо до самостійності, відповідальності і боремося з пасивністю. Ми сподіваємося, що з часом подібні соціальні проекти внесуть відчутний внесок в зміну структури муніципальних та міських програм та існуючої ситуації управління та економіки міста.
 13. 13. connectable@gmail.com 0977552343 Анна Доброва, координатор проекту connectable.com.ua https://vimeo.com/122567537 Дякуємо!
 • NazarGresko

  May. 29, 2015
 • ArtemDodonov

  May. 29, 2015
 • DmitrijZaiets

  May. 5, 2015

initiative for neighborhoods

Views

Total views

893

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

143

Actions

Downloads

6

Shares

0

Comments

0

Likes

3

×